KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ VE ANAOKULU FAALİYET SERGİSİ AÇILIŞI

KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ VE ANAOKULU FAALİYET SERGİSİ AÇILIŞI

    Okul öncesi Eğitim veren okullar tarafından gerçekleştirilen “Eğitim Şenlikleri” kapsamında Pazaryeri Çarşı Meydanı'nda kortej yürüyüşü düzenlendi. Ayrıca, Pazaryeri Anaokulu öğrencilerince hazırlanan faaliyet sergisi, İlçe Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar'ın açılış kurdelesini kesmesiyle birlikte görücüye çıktı
    Pazaryeri'ndeki okullarda anasınıfı eğitimi alan minik öğrenciler, okul idarecileri, öğretmenleri ve velileri ile birlikte kortej yürüyüşü düzenledi. “Okul Öncesi Eğitim Şenlikleri” kapsamında Çarşı Meydanı'nda yapılan yürüyüşe ellerinde pankartlarla katılan anasınıfı öğrencilerine vatandaşların ilgisi büyük oldu.
    Yürüyüşün ardından Pazaryeri Anaokulu bahçesinde program düzenlendi. Programda folklor gösterileri yapıldı. Programa, Pazaryeri Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, Milli Eğitim Şube Müdürü Turan Kaya, Pazaryeri Anaokulu Müdürü Fevziye Kayıhan, okul müdürleri, öğretmenler, anasınıfı öğrencileri ve veliler katıldı.
    Folklor gösterisinin ardından Pazaryeri Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican ile birlikte Pazaryeri Anaokulu Faaliyet Sergisi'nin açılışını yaptı. Anaokulu öğrencilerinin el emeği, göz nuruyla hazırladıkları serginin hayırlı olmasını temenni ederek açılış kurdelesini kesen Kaymakam Çağlar, “Çocuklarımıza okul öncesi verilen eğitimin önemi çok büyük. Yetişkin bir insanda gözlemlenen kişilik özelliklerinin temeli 0-6 yaş döneminde atılmakta. Zihin gelişiminin önemli bir bölümü de bu yaşlarda tamamlanmaktadır. Bu dönemde alınan eğitim ve geçirilen deneyimlerin daha sonraki yaşlarda öğrenme yeteneği, akademik başarı ve becerilerin gelişmesinde önemli etkileri vardır. Böylesine güzel bir serginin hazırlanmasında emekleri bulunan Anaokulu Müdürü Fevziye Kayıhan'ın nezdinde öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyorum.” dedi.
    Minik öğrencilerce hazırlanan Faaliyet Sergisi'nde resim ve el işleri görücüye çıkarken, Okul Öncesi Eğitim Şenlikleri çerçevesinde öğrenciler arasında çeşitli yarışmaların düzenleneceği bildirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam