MECLİS BİRİLERİNİN KARARINI ONAYLAYAN YER DURUMUNDA

MECLİS BİRİLERİNİN KARARINI ONAYLAYAN YER DURUMUNDA

Hastane yerinin belirlenmesine ilişkin olarak daha önce Ak Partili yöneticiler tarafından bir basın açıklaması gerçekleştirilmişti. Hastanenin Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nin yanındaki bölgeye yapılması kararının açıklanmasının ardından meclisin toplanmasını “Birilerini emellerini mi gerçekleştirmek için toplanıyoruz” şeklinde eleştiren  CHP Gölpazarı İl Genel Meclis Üyesi Turgay Yılmaz yine üst perdeden konuştu.

İl Genel Meclisi Ağustos Ayı Olağan Üstü toplantısında söz alan Yılmaz, “Yılan Hikâyesine dönen Hastahane döndü dolaştı yine Özel İdareye geldi” diyerek Meclis Başkanı Serkan Yıldırım’a ağır eleştirilerde bulundu.Yılmaz, “Yılan hikâyesine dönen hastane döndü dolaştı yine özel idareye geldi.Hastane yapmak aslında  Özel İdarenin görevi değildir.Sağlık Bakanlığının yer tespiti yapılmasının ardından Bilecik’ e hastane yapılması kararı alındıktan sonra, yer tespiti için özel idare devreye sokulacaksa sokulur yoksa özel idarenin böyle şeylerle hiç ilgisi yoktur.”dedi.

 

“ÜZÜLÜYORUM, KINIYORUM

 Biz meclis olarak bu işin içinde kendimizi bulduk. Sorumlu olan milletvekilimiz, belediye başkanımız, il başkanı ve diğer partililerle beraber şu yüce meclisin iradesi alınmadan basın açıklamasıyla hastane yerinin tespiti yapılıyor. Bu yapılan  meclisi küçültmenin dışında bir şey değildir.

Burada birilerinin kararını onaylayan makam pozisyonuna getiriliyoruz. Üzülüyorum, kınıyorum. Bunu biz bir yıl önce yine bir ağustos ayında burada dile getirdik. Hastane yeri Bilecik’in gelişmesine uygun olan yerlerden birine yapılmalı. Evinden çıkıp herkesin hastaneye gelmesi söz konusu değildir. Ulaşımı sağlayacak belediyedir.

“BELEDİYE BAŞKANI VE VALİ’NİN HİÇ SESİ ÇIKMIYOR”

Burada halkın sağlığı, eğitimi, can güvenliğiyle sorumlu birimlerin amiri pozisyonunda sayın valimiz var.  Valimiz de bu konu da hiç sesini çıkarmıyor. Ama birileri biraz evvel Mehmet bey’in de söylediği gibi yer tespitlerine herkes kendi düşüncesini siyasi irade düşüncesine uygun yer tespitleri yapmış. Buraya getirildi ve bir yıl böyle geçti.

 Üç yıl önce de bu yerler alındı. Üç yıldan beri biz hastane için uğraşıyoruz. Aynı zamanda inşaat çalışmalarına başlayan Ankara, Polatlı şuan hizmet vermekte.

“BAZILARININ EMELLERİ Mİ OLUYOR?”

Burada belirli kişilerin emelleri mi oluyor, ne oluyor bunu ben çözemedim. Ama şu meclisin kararında önce süreç nasıl işleyeceğine dair basın açıklaması bizim bu milli iradenin kararının alındığı meclis toplantısından yarım saat sonra yapılsaydı başımın üzerinde yeri vardı Saygı duyardım. Ama bizi, bu meclisi, meclis üyelerini ve meclis başkanlığını hiçe sayarak, yapılan açıklamada meclis başkanının da fotoğraflarda olmasına üzüldüm.Nasıl yaptın başkan? Bu meclisin kararını almadan, düşüncelerini almadan bu basın açıklaması yapmak size düşmez daha önce meclisten karar alınır. Meclis size yetki verir. O yetkiyi siz orada açıklarsınız. Burada bir milli irade havasıyla tutturuluyor ama burada da her şeyin yanlış gittiğini görüyoruz. Bilecik halkı da bunu bilsin. Bilecik halkı oyalanıyor. Ya bize açıkça söyleyin. Bakanlığın Bilecik için ayırdığı bir bütçenin olmadığını veya bütçesi varsa, neden siz böyle oyalayarak bu hastanenin yapımını geciktirdiniz. Bunun hesabını siz veriniz burada.”ifadelerine yer verdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam