MECLİS OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

MECLİS OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

 

Aralık ayı toplantılarını sonlandıran Bilecik İl Genel Meclisi Bilecik İl Özel İdaresi Mali Hizmetler Müdürlüğü'nden gelen madde teklifinin görüşülmesi için olağanüstü toplandı. Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından gönderilen “2012 mali yılı bütçemizde gerek gönderilen personel giderlerinde gerekse öz bütçeden ayrılan personel giderlerinde ödenek yetersizliği oluşmuştur. İdaremiz 2012 mali yılı bütçesini oluşturan birimlerdeki kullanılmayan ödeneklerin personel giderleri için ihtiyaç olan miktarın ilgili tertiplere aktarılması” talebi görüşüldü. 
Konuyla ilgili bilgi veren İl Genel Sekreteri Halis Nalbant 2012 Mali Yılı bütçesinde personel giderleri için 900 bin TL'lik bütçe açıkları olduğunu dile getirdi. Bu açığı bütçede artanı olan İnsan Kaynakları bütçesinden tedarik ettiklerini söyledi. 
Meclis üyesi İbrahim Polat konunun Plan ve Bütçe Komisyonu'na havale edilmesi talebinde bulundu. Talep oybirliği ile kabul edildi.
Toplantıya verilen ara esnasında Plan ve Bütçe Komisyonu talebi görüştü. Görüşme sonrasında 2012 Mali Yılı Bütçesinde görülen ödenek yetersizliğinin ilgili tertiplere aktarılmasına karar verildi. Karar oybirliği ile kabul edildi. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam