’’Birlik, Beraberlik ve 5. Boza Gecesi’’

’’Birlik, Beraberlik ve 5. Boza Gecesi’’

 

Kestel Belediye Düğün Salonu'nda düzenlenen etkinliğe, Kestel Kaymakamı Cemil Aksak, AK Parti Bursa Milletvekili Bedrettin Yıldırım, CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdem, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Kestel ilçe Emniyet Müdürü Fatih Mehmet Leblebici, Kestel Bilecikliler Dernek Başkanı Hayrettin Öz, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda Bilecikli katıldı. 
Kestel Bilecikliler Dernek Başkanı Öz, 2000 yılında kurulan derneğin 460 kayıtlı üyesinin bulunduğunu belirterek, ''Kestel'de 750 hanede yaklaşık 3 bin Bilecikli ikamet ediyor. Derneğimiz kurulduğu günden itibaren kentte düzenlenen çeşitli kültür faaliyetlerine katılıyor veya ev sahipliği yapıyor. Sosyal alanda hemşehrilerimizin maddi, manevi yardımlaşma ve dayanışmalarına öncülük yapıyor, dert ve sıkıntılarını paylaşarak gerekli mercilerle irtibata geçiyoruz'' dedi. 
Pazaryeri Belediye Başkanı Yalçın da birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak kardeş belediye olan Kestel Belediye Başkanı Yener Acar'a verdiği destek için teşekkür etti. 
Konuşmaların ardından Dernek Başkanı Öz, Pazaryeri Belediye Başkanı Yalçın'a ve Kestel Belediye Başkanı Acar'a plaket verdi. Etkinlik, Osmangazi Karakaş Mevlevi Tekkesi semazen ve Osmangazi halk dansları topluluğu gösterisi ile Meşki-Sefa Türk Halk Müziği grubunun konseriyle sona erdi. 
Programa katılanlara boza ve helva ikram edildi. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. GÜZEL BİR ETKİNLİK – Kestel’de yaşayan Bileciklilerin etkinliğine gitmek isterdim , fakat o gün daha evvel söz verdiğim bir programdan dolayı katılamadım.Başkanı ve Yönetimini tebrik ediyorum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam