ADD Bilecik Gençlik Kolları Oluştu

ADD Bilecik Gençlik Kolları Oluştu

 

Gençlik Kolları Başkanlığı’na Aylin Karaçay, Başkan Yardımcılığı’na Yasin Oruç’un, Sekreterliğe Ceyda Mert’in, Saymanlığa da Dilan Kondur’un seçildiği aktarıldı.

                Geçtiğimiz ay yapılan Uğur Mumcu Anma etkinliğinde kendilerini ispatlayan gençler yeni aktivitelerle, Atatürkçü bilinci ve sorumluluğuyla halkın karşısına, çıkmak için çalışmalarına devam ediyor. Gençler, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü için ADD’de Bilecik’in tüm kadınlarını ağırlamak için çalışmalara başladıklarını belirttiler.

Gençler, 10 Mart’ta Çanakkale Deniz Zaferi’nin 98. Yıl dönümü sebebiyle 1994 yılında hayatını kaybeden yaşayan en son İstiklal Gazisi Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu, “Dünya Barış Elçisi” emekli öğretmen Turgut Kaçmaz’ı Bilecik’e getirmek için kolları sıvadı.

Gençlik Kolları adına açıklamada bulunan Başkan Karaçay şunları aktardı:

“ADD hiçbir siyasi oluşumun arka bahçesi değildir. Çünkü Atatürkçü düşünce hiçbir kişi ya da kurum tekelinde değildir. Böyle düşünenler ya da derneğimizi bu amaçla kullanmak isteyenler elbette çıkacaktır. Ama herkes emin olsun ki ADD hiç kimsenin sıçrama tahtası olmayacaktır. Bu dernek çatısı altında toplanan herkes Atatürkçü bireyle olarak bir araya geleceklerdir.

Bütün halkımıza Atatürkçü bir gençliğin görev başında olduğunu Mustafa Kemal devrim ve ilkelerinin doğrultusunda kararlılıkla yılmadan çalışacağımıza söz veriyoruz. Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk. Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye. Ne Mutlu Türküm Diyene”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam