AES’den Dilekçe Eylemi

AES’den Dilekçe Eylemi

 

Pehlivan açıklamasında, Aktif Eğitimciler Sendikası'nın “26 Bakana 26.000 dilekçe” eylemini başlattığını bildirdi.
Pehlivan açıklamasında şunları aktardı:
“Anayasa ve uluslararası düzenlemelerle inanç özgürlüğü kapsamında güvence altına alınan Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan bireylerin meslekleri ile inançları arasında tercih yapmak zorunda kalmadan inançlarının gerektirdiği kıyafetle görev yapabilmesi, kamu hizmeti sunulan bütün kurumlarda özellikle okullarda yönetici, öğretmen ve öğrencilerin ibadet ihtiyacını karşılayabilecek ibadethanelerin oluşturulması için “26 BAKANA 26.000 dilekçe” eylemi başlatılmıştır.
Anılan sorunların çözümüne katkı sunmak isteyenlerin dilekçeyi doldurarak sendika temsilcilerimize 14 Ocak 2012 Pazartesi akşamına kadar ulaştırmalarını bekliyoruz. 
Dilekçe aktifeğitimsen.org.tr adresinde bulunmaktadır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. destekliyorum – Yapacağınız eylemi destekliyorum.bu ülkede özel sektörde üniversitelerde ve kamu kurumlarında inancının gereği insanlar ibadetlerini yapabilmeli

  2. Dilekçe – Aktif eğitimciler sendikasının samimi, yapıcı ve kararlı girişimleri meyvesini vermeye başladı. Öğretmen dışında şube müdürü atamalarına yaptığı itiraz haklı bulundu ve bu uygulamadan vazgeçildi. Şimdi de inançlarının gereğini yerine getirmek isteyen idareci, öğretmen ve öğrencilerin 2 temel sorununun çözümü için çok önemli bir kampanya başlatmış. Bu iki temel sorundan rahatsız olan bütün eğitimcilerin, imza kampanyasına destek vermesi gerekir diye düşünüyorum.

  3. DİĞER SENDİKALRDA DESTEKLEMELİ – ÖCELİKLE ÜYE OLDUĞUM EĞİTİM BİR SENİN VE DİĞER SENDİKALARINDA BU ONURLU VE TUTARLI EYLEME DESTEK VERMERİNİ BEKLİYORUM.EYLEMİNİZİ GÖNÜLDEN DESTEKLİYORUM. BAŞARILAR DİLİYORUM.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam