AHMET BERBEROĞLU TUTUKLANDI!

AHMET BERBEROĞLU TUTUKLANDI!

     Alınan bilgiye göre, Bozüyük Cumhuriyet Savcısı İsmail Turgut, 2006 yılında hazırlanan Bozüyükspor ile ilgili bir belge hakkında ifadesine başvurmak üzere Berberoğlu'nu Bozüyük Adliyesi'ne çağırdı. 
     Adliyede işlemleri tamamlanan Berberoğlu, Turgut tarafından tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. 
     Mahkeme tarafından ''zimmet'' iddiasıyla tutuklanmasına karar verilen Berberoğlu, Bilecik M Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. 
     Berberoğlu, cezaevine girerken yaptığı açıklamada, ''Adalet görevini yaptığı için teşekkür ederim. Görüşmek üzere. Beni seven herkese teşekkür ederim'' dedi. 
     Berberoğlu'nun avukatı İbrahim Keskin, adliye önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, müvekkili hakkında daha önce bazı suçlamalar nedeniyle idari soruşturma başlatıldığını, bunun ardından görevden uzaklaştırıldığını söyledi. 
     Görevden uzaklaştırma kararına karşı Eskişehir Bölge İdare Mahkemesi'ne açtıkları davanın sürdüğünü belirten Keskin, şöyle konuştu: 
     ''Müvekkilim hakkında 100 civarında konu şikayet edilmiştir. Bunlardan 12'si hakkında soruşturma açılmasına izin verilmiştir. Bu 12 konu hakkında Danıştay'a itiraz davamız vardır ve devam etmektedir. Esasında Danıştay karar vermeden savcının işlem yapmaması gerekirdi ama maalesef Bozüyük Cumhuriyet Savcılığı çok acil bir şekilde dosya hazırlayarak müvekkilimiz hakkında tutuklanması talebiyle dava açtı. Birtakım evrak ve belgelerle müvekkilim suçlanarak, tutuklanmasına karar verildi. Tutuklama kararına karşı da gerekli yasal haklarımızı kullanacağız.'' AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam