“PERSONELİMİZİN ŞİDDETE MARUZ KALMASI KABUL EDİLEMEZ”

“PERSONELİMİZİN ŞİDDETE MARUZ KALMASI KABUL EDİLEMEZ”

 

Dr. Yılmaz, Bozüyük Yeşilkent Devlet Hastanesi’nde hasta yakınlarının güvenlik görevlilerine saldırması ile ilgili yaptığı açıklamasında şunları aktardı:

“19 Şubat 2013 Salı günü saat 21:30’da Genel Sekreterliğimize bağlı Bozüyük Yeşilkent Devlet Hastanesi’nde hasta yakınları tarafından özel güvenlik görevlileri Ali BOZACI ve Fatma UĞUR’a karşı fiili saldırılarda bulunulmuş ve hakaretler edilmiştir. Bozüyük Yeşilkent Devlet Hastanesi’nde yatan hastalarını ziyaret saati dışında ziyaret etmek isteyen hasta yakınlarına güvenlik görevlileri tarafından diğer hastaların rahatsız olmaması için 5’er dakika arayla ziyaret etmeleri istenmiş ancak hasta yakınlarının hastalarını hep beraber ziyaret etmek istemesi ve buna izin verilmemesi üzerine tartışma çıkmıştır. Olay hemen kolluk kuvvetlerine de intikal ettirildikten sonra hasta yakınları H.S. ve Y.S. tarafından özel güvenlik görevlisi Ali BOZACI darp edilmiş ve her iki güvenlik görevlisine de hasta, hasta yakını ve sağlık çalışanlarının gözü önünde küfürler edilmiştir. Olay, Bozüyük Devlet Hastanesi Yönetimi tarafından Beyaz Kod Bildirimi ile Sağlık Bakanlığı’na bildirilmiş ve aynı zamanda konu ile alakalı olarak Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.

Şiddet hiçbir durumda çözüm olmadığı gibi, sağlık alanında da sorunlar şiddetle halledilemez. Vatandaşlarımızın bir sıkıntısının olması durumunda, sorunun iletişimle halledilmesi gerekir. Hastane Yöneticiliklerimiz ve Genel Sekreterliğimiz vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için vardır. Bizler bu çabayı ve iyi niyeti gösterirken personelimizin şiddete maruz kalması kabul edilemez.

Sağlık çalışanlarımız hastalara fedakarca hizmet verirken ve bu hizmetin güvenli bir ortamda aksamadan yapılması temin edilmeye çalışılırken personelimize karşı yapılan bu saldırı üzüntü vericidir. Sağlık çalışanlarımıza karşı hiç hak etmedikleri halde uygulanan şiddet toplumun tümüne yapılmış bir saldırıdır. Sağlık hizmetlerinin aksamadan düzenli bir şekilde yürütülmesini sağlamaya çalışan personelimize karşı yapılan bu saldırıyı kınıyoruz. Sorumluların cezalandırılabilmesi için Kurumumuz olarak yasal sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. gündem – dayağı yiyen yedi hoca. sen onları boşver yargı halleder. sen yöneticilerine bak önce. adamlar size sormadan hiç bi iş yapamıyorlar.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam