AHMET ÖZEN: “AMACIMIZ BAĞCI DÖVMEK DEĞİL ÜZÜM YEMEK”

AHMET ÖZEN: “AMACIMIZ BAĞCI DÖVMEK DEĞİL ÜZÜM YEMEK”

Özen yaptığı açıklamasında sendika işveren ilişkilerinde hiçbir zaman bağcı dövme derdinde olmadıklarını, hep diyalogdan yana ve üzüm yemekten yana olduklarını belirterek şunları aktardı:

 

“iftar bir vesile, amaç sadece birlik, beraberlik, düzen ve kaynaşma”

“Hizmet-İş Sendikası olarak bu yıl yeni yönetimimiz bir karar aldı. Bu zamana kadar birkaç ilde lokal olarak yapılan iftar yemekleri, etkinlikleri bu sene alınan karar doğrultusunda şubelerimizin, bölge başkanlıklarımızın ve il temsilcilerinin bulunduğu bütün illerde yapılmaktadır. Amacı da sendikamızda aktif görev alan temsilcilerimizin birbirleriyle tanışmaları, kaynaşmaları, aynı zamanda da sürekli ilişki içinde olduğumuz işverenlerimizle de bir arada bulunabilmek için bunlar tertip edilmiştir. Bu toplantılarda yeni hizmet içi ailesine katılan taşeron işçilerin de davet edilmişlerdir. Çok kalabalık olan yerlerde 100 işçiye 5 kişi davet edilmek suretiyle bir ölçü konulmuştur. Biz davetlerimizde bu ölçüyü dikkate almadık, katılabilen tüm arkadaşlarımıza, iftarlarımıza davet ettik. İnşallah bundan sonrada bir aileyiz biz neticede. Bu tür kaynaşmaların devamı için iftar yemeklerimiz bundan sonrada devam edecektir. Ramazan bir vesile, iftar bir vesile, amaç sadece birlik, beraberlik, düzen ve kaynaşma.

Bilecik ili olarak bana bağlı olan Bilecik merkez, Vezirhan Belediyesi, Bayırköy Belediyesi, Pazaryeri Belediyesi, Dodurga Belediyesi. Şimdi 5 Belediye bana bağlı şu anda. İnşallah en kısa sürede zannediyorum iki belediyemiz daha bu sayıya katacağız, alt yapısını hazırladık.

 

“225 kişiyle devraldığım üye sayısını 6 bin 492 kişiye ulaştırdım”

Kurumların içerisinden Huzurevi var, Bilecik Hastanesi var, Kredi yurtlar kurumunda herhangi bir arkadaşlardan hareket göremedik, gerekli girişimlerimizi yaptık ama inşallah onlarda katılacaklar Kredi Yurtlar Kurumuna. İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğünde bir girişimiz oldu. Bunun dışında Hizmet Sendikası Ege Bölge Başkanı olarak 2 Ağustos 2010 tarihinde başladığım bu görevden, bu tarafa geçen süre içerisinde 225 kişiyle devraldığım üye sayısını bugün sabah itibariyle 6 bin 492 kişiye ulaştırdım. Bu da gerçekten iyi bir başarı bence. İnşallah bu şekilde Hizmet-İş ve Hak-İş büyümeye devam edecek. Çünkü biz haktan yanayız, haklıdan yanayız. Gerçekten bu zamana kadar hiçbir şekilde işçiyle, işçi, işveren ilişkilerinde, sendika işveren ilişkilerinde hiçbir zaman bağcı dövme derdinde olmadık, hep diyalogdan yana ve üzüm yemekten yana olduk ve bunda da başarımın semeresini bu düşüncemiz, bu zihniyetimiz bizim başarıyı beraberinde getirdi bugüne kadar.” 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam