AK PARTİ CAMİASI MUHALEFETE YÜKLENDİ
admin • 19 Mart 2011 01:09:34 
AK PARTİ CAMİASI MUHALEFETE YÜKLENDİ

"RANTİYECİLİKTEN, ŞANTİYECİLİĞE…"

 
Toplantının açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen AK Parti İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş; "Biz hiçbir zaman rantiyeci bir ekip olmadık aksine ülkeyi şantiyeye çevirdik" dedi. Kurtulmuş konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:
"Bugün burada olan arkadaşlar, partimiz kurulduğundan beri bu işe gönül vermiş ve bu doğrultuda çalışmışlardır. Bu akşamki toplantımızın iki ana konusu bulunmaktadır. Birincisi partimizden milletvekili aday adayı olan arkadaşlarımızı teşkilatlarımız ile buluşturmak ve tanışma konuşmalarını yapmalarını sağlamaktır. İkincisiyse, her ne kadar geç kaldığımızı düşünmüş olsam da, partimizin değişik kademelerinde birim başkanlığı yapmış arkadaşlara plaket sunmaktır. Malumunuz geçen sene on tane aday adayımız vardı. Bu seçim dönemi ise altı adet aday adayımız var. 2001 yılında AK Parti'yi millet kurdu. O zamandan bu zamana kadar birçok arkadaşımız parti menfaatleri doğrultusunda görev üstlendi. Bu kutlu dava başladığı zaman ve ortada henüz hiçbir şey yokken, ilimizde ve ilçelerimizde teşkilatları oluşturduk. Daha parti binamız bile yokken partimiz için çalışan arkadaşları burada birkez daha anmak istiyorum. Bu bir bayrak yarışıdır. Birbirimizi kırmadan bir amaç birliği yapmalıyız. Amacımız millite hizmet ve milletten aldığımız emanet ile milletin karşısına temiz bir şekilde çıkmaktır. Biz hiçbir zaman rantiyeci bir ekip olmadık aksine ülkeyi şantiyeye çevirdik. Hepimiz özgüven sahibi olalım. Bu ülke ve millet için çok şey yaptık. Bunu kimse yalnız başına yapmadı. En tabandan başlamak üzere bu dava güçlü bir şekilde filizlendi, hak ettiği yeri buldu ve bu memlekete hizmet etti. O yüzden hepimiz önemli olduğumuzun farkında olalım. Yapmış olduğumuz hizmetleri iyi analiz edelim ve öğrenelim. 
 
"TÜRK SİYASİ TARİHİNDE AK PARTİ TEKTİR"
 
İl Başkanı Kurtulmuş'un konuşmasının ardından kürsüye Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz geldi. Poyraz konuşmasında "her yerde göğsümüzü gere gere şunu söyledik. Arkadaş biz hizmet için varız. Milletimiz için varız ve milletimize herhangi bir bedel ödetmeyeceğiz. Eğer bir bedel ödenmesi gerekiyorsa bunu biz ödeyeceğiz. Bıkmadan usanmadan çalıştık ve Allah'a şükür yaptıklarımız noktasında bugüne kadar milletimize mahçup olmadık. Milletimizde bu bağlamda bize güvendi, inandı ve bizi destekledi. Türk siyasi tarihine bakın. AK Parti gibi milletin desteğini artırarak devam ettiren başka bir ekibi göremezsiniz. Demek ki biz doğru yoldayız.
 
POYRAZ: "AN GELİYOR KENDİMDEN UTANIYORUM"
 
Küçücük Bilecik'imizde Cumhuriyet tarihinde yapılamayanı yaptık. An geliyor ben kendimden utanıyorum. Çünkü ben bile yaptıklarımızı takip etmekten aciz kalmışız. İnanın şu anda Bilecik'in dağlarına taşlarına AK Parti hükümetleri olarak yaptığımız yatırım yaklaşık iki buçuk milyar liraya gelmiş dayanmış. Şimdi birileri çıkıp, şunların zamanında şu yatırımlar yapıldı diyor. Şundan emin olabilirsiniz değerli arkadaşlarım. Onların yaptıklarının hepsinin toplamı bizim yaptıklarımızın anca onda biri yapar. 
 
POYRAZ: "TÜZÜN'ÜN BİR YILDA YAPTIĞINI, BEN BİR GÜNDE YAPIYORUM"
 
Muhalefet partisindan milletvekili arkadaşımız eline bir a4 kağıdı almış meydan okuyor. Ne yaptılar hesap sorun diyor. Bizim yurdun her ilinde ve her ilçesinde bir eserimiz var. Senin verdiğin 32 tane soru önergesi eğer Bilecik'in sorunuysa, ben senin bir yılda yaptığın işi yeri geliyor bir günde yapıyorum. Hem de bakanlıklarla ve genel müdürlüklerle yapıyorum. Muhalefet bunlarla avunsun. Biz işimize bakacağız.
 
"BİRİLERİ KENDİNİ DAHA GÜÇLÜ GÖSTERME TELAŞINDA"
 
Birileri şu anda kendilerini olduğundan daha güçlü gösterme telaşı içindeleri. Bunu özellikle söylüyorum. Çünkü partileri ve kadroları aciz. Biliyorlar ki, bu acizlikleri dışarıya yansıyor ama yansıtmamak için de tabir-i caizse kırk dereden su getirmeye çalışıyorlar. Söyleyecek çok fazla sözleri yok. Birbirlerinden ve geçmişlerinden medet umuyorlar. Geçmişteki güzel anılarını günümüze taşıyacak gelecekte güzel işler yapacaklarını zannediyorlar. CHP ve MHP gelsin kendi yaptıkları ile bizim yaptıklarımızı kıyas yapalım. AK Parti, millete hizmetin diğer adı. Bunda tartışılacak hiçbir şey yok. Birileri meydanı boş bulup konuşabilir. Yok efendim 2-0 yapacağız. Bırakın onlar avunmaya devam etsinler. Eğer Bilecik'te 2-0 yapılacaksa bunu yapacak tek parti ve tek kadro var. O da bu salonda" dedi.
 

 

 
Poyraz'ın konuşmasının ardından AK Parti'den milletvekili aday adaylığı içim müracaat eden isimler başvuru sırasına göre kısa konuşmalar yaptı. 
 
SALİH KAYA:  12 Haziran 2011'de Türkiye çok önemli bir sonuca gidecektir. Hepimiz inanıyoruz ki; yapılacak milletvekili genel seçimlerinde ipi göğüsleyen yüzü ve alnı ak olan, AK Partili arkadaşlarımız olacaktır. Yaptığımız ilçe gezilerinde bize kardeş ilgisi gösteren tüm parti teşkilatlarıma şükranlarımı arz ediyorum. Allah nasip eder de sizlerin ve milletimizin teveccühünü kazanırsak, ilimize ve ülkemize ciddi manalarda hizmetler sunacağımız. 
 
HALİL ELDEMİR: AK Parti mensubu olarak yapılan çalışmalara katkı sağlamak için karşınızdayım. AK Parti iktidarının nitelikli çoğunlukla devamlılığı, ülkemizin makus talihinin değişmesi açısından gerekli bir durumdur. Bunun için üzerimize düşen, iki milletvekili ile ilimizi parlementoda temsil etmektir. Bizler şu anda yarış içerisindeyiz ve içimizden iki arkadaşımıza şans verilecek. Ben sizler huzurunda iki taahhütte bulunmak istiyorum. Birincisi, aday arkaşımız kim olursa olsun, inandığım dava uğrunda ve seçilen arkadaşlarımızın arkasında olduğumu taahhüt ediyorum. İkincisi de, eğer bana bu görev verilirse teşkilatımızın tümüyle uyum içerisinde çalışacağız. 
 
ÜZEYİR YILDIRIM: Bir genel seçim arifesinde sizlerden aldığım ilham ve güç ile ilimizi TBMM'de siz değerli dava arkadaşlarmla birlikte temsil etme işi olarak gördüğüm milletvekilliğine aday adayı olmuş bulunmaktayım. Öncelikle şunu ifade etmek isterim. Siyaset halkı ve Hakk'ı memnun etme çizgisinde icra edilmesi gereken bir idare sanatıdır. Bu sanatın aktörleri ve gerçek sahibi şüphesiz ve kesin olarak sizlersiniz. Sizlerden kopuk ve sizlere uzak bir siyaset temelsiz bir evden farksız değildir. Sizlere güvenerek buraya geldim. Biz gençlerimizin dinamizmi ile büyüklerimizin tecrübelerini harmanlayıp kadın kollarımızın nezaketi ile süsleyerek siyaset yapacağız. Hak düşüncesi, hukukun üstünlüğü, vazife şuuru, kaba ve ağır işlerde sorumluluk ve sabır anlayışının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bir insanın tek başına hassas ve maharetli görevleri yüklenmesi mümkün değildir. Bu itibarla ben bu onurlu vazifeyi ancak sizlerle yapabileceğimden hiç şüphe duymuyorum. Bir vekilin teşkilatına benim teşkilatım demesinden ziyade, bir teşkilatın seçtiği vekile benim vekilim demesi daha önemlidir diye düşünüyorum. Sizlerin kararı taş tacı ve en kesin karar olacaktır. Yapılacak temayül yoklamasında kararınıza tam samimiyetimle saygı duyacağımı belirtiyorum. Milletvekilliğine sizlerin oluru ile talip olduğumu birkez daha ifade ederek geçmiş dönemlerde olduğu gibi desteklerinizi beklediğimi bilmenizi istiyorum. 
 
KEVSER FİDAN: Toplumumuzun ortak sahip olduğu değerler var. Ne kadar güçlü bir aileye sahip olursak o kadar güçlü bir Türkiye'ye sahip olacağız. Davalar insanlara belirli güçler kazandırmıştır. İnşallah bizim davamız da bize güç verir, yapacaklarımızı misliyle yaparız. Bildiğiniz üzere 1934'te kadınlara seçme ve seçilme hakkı verildi. Seçme hakkı tamam olarak görünüyor fakat seçilme hakkı malesef bazı kesintilere uğruyor. Bu durum yıllarda hukuksuz engellemelere takıldı diye düşünüyorum. İnşallah hepinizin katkılarıyla 12 Haziran 2011 seçimleri bu konuda da özel bir tarih olacak.
 
ŞÜKRÜ KURTULMUŞ: Değerli teşkilat mensubu kardeşlerimiz… Ben 90 yılından beri teşkilatlarda yetişerek bugünlere gelmiş birisiyim. Basın ve yayın kuruluşlarının Refah Partisi'nden bahsetmek istemediği bir dönemde, Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bir konuşmasında şu cümlelerle yakındığına şahit oldum. Diyordu ki; "Biz millete hizmet etmek için azmettik. Bizi yazmıyorlar, çizmiyorlar. Halkın gündeminden bile saklamak istiyorlar. Yazmasınlar, çizmesinler ama biz geliyoruz." O, inandı ve geldi. O zamanlar bize iktidar olamazsınız diyorlardı. Biz azmimiz, inancımız ve fedakarlıklarımız sayesinde bu noktaya geldik.
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
yorumcubaba
11 yıl önce

seçim – Bütün aday adaylarını dinledim…Salih Hocam gerçekten milletvekilliğini hakediyor…