AK PARTİ’DE TEMAYÜL YOKLAMASI SONA ERDİ
admin • 19 Mart 2011 18:17:02 
AK PARTİ’DE TEMAYÜL YOKLAMASI SONA ERDİ

    Cumartesi günü saat 10.00'da başlayan oylama için altışar kişiden oluşan iki kabin oluşturuldu. Kabin 1'de Bozüyük, Pazaryeri, Söğüt ve İnhisar oy kullanırken, Merkez, Gölpazarı, Osmaneli ve Yenipazar da Kabin 2'de oy kullandı.
    16.00'da son bulan oylamada Kabin 1 için 210 imza, 211 zarf bulunurken, Kabin 2'de 243 imza, 241 zarf bulundu. Toplamda 451 geçerli oyun olduğu tespit edildi. İlçelerin tamamı için 2 sandık kullanılmasından ötürü hangi kesimin kimi desteklediği belli olmaması için 2 kabinde bulunan zarflar birbirine karıştırıldı. Zarfların açılmaya başladığı andan itibaren Halil Eldemir açık ara önde ilerledi. Onu Salih Kaya takip etti.

Birinci Turdaki Oy Dağılımı:
Halil Eldemir : 157
Kevser Fidan: 45
Salih Kaya : 84
Şükrü Kurtulmuş: 54
Üzeyir Yıldırım: 74
Geçersiz oy: 2
 
İkinci Turdaki Oy Dağılımı:
Halil Eldemir: 156
Kevser Fidan: 61
Salih Kaya: 118
Şükrü Kurtulmuş: 69
Üzeyir Yıldırım: 70
Geçersiz oy: 5
 
TOPLAM OY ORANLARI:
Halil Eldemir: 313
Kevser Fidan: 106
Salih Kaya: 202
Şükrü Kurtulmuş: 123
Üzeyir Yıldırım: 144
Geçersiz oy: 7

    Temayül yoklaması sonucunda, halk arasında konuşulan ve belli site anketlerinde favori gösterilen isimlerin oylama sıralamasında gerilerde yer aldığı  görüldü.
    İlk duygularını dile getiren Halil Eldemir, "Aday belirme sürecinde teşkilatlarımızın temayül yoklamasında göstermiş oldukları teveccühe çok teşekkür ediyorum. Onları mahçup etmemeye çalışacağım. Ama bu sadece aday belirmede bir süreç ve kesin adaylık demek değil" dedi.

BUNDAN SONRA NE OLACAK?

    Oylama sonrasında işleyecek süreç hakkında bilgi veren AK Parti Düzce Milletvekili Metin Kaşıkçı "Bu oylama partimizin demokrasiyi hayata geçirme çabasının bir parçasıdır. Bu oylama sonuçta etkili olacaktır ama asla kendi başına sonucu tayin eden bir uygulama değildir.
    En düşük oyu almış arkadaşınız bile aday olarak karşınıza gelebilir. Genel merkez bir kez kamuoyu araştırması yaptı ve birkez daha yapacak. Genel merkezde MYK üyelerinin katılımıyla oluşan 12 tane komisyonumuz olacak. Yurdumuzdaki iller bu komisyonlara dağıtılacak. Bilecik hangi numaralı komisyona düştüyse o komisyona gidecek. Komisyon her aday adayını kendi huzuruna çağıracak ve onları mülakata tabi tutacak.
    Tüm Türkiye genelinde bu çalışma yaklaşık bir hafta sürecek. Ama bu uygulama ile de adaylar belli olmayacak. Bütün bu çalışmalardan sonra da Sayın Başkakan'ın başkanlığında, 12 komisyondan çıkan ve kamuoyu anketleri ile pekiştirilen bu bilgiler bir üst komisyona iletilecek. İşte o üst komisyon yapacağı çalışmayla 12 Haziran 2011'de bizim adayımız olacak ismi belirleyecek. Oradan çıkan listeler 11 Nisan 2011'de yüksek seçim kuruluna teslim edilecek. Rabbim bu mücadelede kimseyi mahçup etmesin." dedi.

guest
5 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
ÖĞRENCİ
11 yıl önce

Salih KAYA – Salih KAYA Listede olması şart.

misafir
11 yıl önce

halil bey – halil beye yürekten destekliyoruz.

Bilecik'li
11 yıl önce

Salih KAYA ve öğrencileri arasında geçeceğe benziyor. – AK PARTİ’nin tüm adayları AK PARTİ’ye yakışır adaylar. Fahrettin POYRAZ’ın 1. sırası garanti gözüküyor. Yarış 2. sıra için. Halil ELDEMİR ve Üzeyir YILDIRIM’ın Bilecik dışında ikamet etmeleri onların eksileri olduğu için büyük ihtimal elenirler. Kevser Fidan hanımefendi türbanlı bir bayan, AK PARTİ için Türbanlı Vekil adayı göstermesi zor olduğu için, Kevser hanımda elenir. Geriye kalan Salih KAYA ve Şükrü KURTULMUŞ. Salih KAYA iyi bir eğitimci. Bilecik İmam Hatip Lisesi ve Bilecik Ertuğrul Gazi Lisesinde öğretmenlik ve Müdürlük yaptı. Çok mezun öğrencileri var. Her yerde öğrencisi var. Halkla ilişkileri çok iyi. Fahrettin POYRAZ… Read more »

Vatandaş
11 yıl önce

Neden? – Ak Parti neden türbanlı vekil adayı gösteremiyecekmiş o nu anlamadım. Artık bunları aşmamız gerekmiyor mu?

İhsan KUL
11 yıl önce

Başarı – Halil Bey’in bu işi başaracağına sonuna kadar eminim.