AŞIKLAR ŞÖLENİNE BÜYÜK İLGİ
admin • 23 Aralık 2010 18:53:05 
AŞIKLAR ŞÖLENİNE BÜYÜK İLGİ

 

Açtığı halk oyunları kursunun ardından, kültür sanat etkinliklerine aşıklar şöleni ile devam eden Erzurumlular Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği, Bilecik’e sanat dolu bir gece yaşattı.

Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Meral, Halkın Sesi Partisi İl Başkanı Orhan Şişman, Tarım İl Müdürü Bilgin Aydın, Milli Eğitim Müdürü Üner Dilek başta olmak üzere Belediye çalışanları, Karadenizliler Derneği mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinliğe katılamayan Belediye Başkanı Selim Yağcı bir kutlama mesajı yolladı.

Başkan Yağcı mesajında; “Her karış toprağı buram buram tarih kokan, her zerresinden kültür fışkıran, niye şanlı destanlara ve kahramanlıklara kucak açan güzel yurdumun bir neferi olmanın gururunu sizlerle paylaşmak isterim.

Ata yadigarı Bilecik’imizde kültürümüzün yaşatılması ve nesilden nesile aktarılması adına düzenlemiş olduğunuz etkinliğe katılmayı ve aranızda olmayı çok isterdim

Ancak son anda belirlenen ve Sayın Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım ile görüşeceğimiz, şehrimiz için büyük önem arz eden bir program için sizlere eşlik edemiyorum. Üzgünüm. Şahsınızdan, kültür etkinliklerinin farklı motiflerinin yer alacağı etkinliğinizin amacına ulaşması temennisi ile tüm davetli ve hemşehrilerimi en kalbi duygularımla selamlıyorum” dedi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikte sahne alan Ozan Mehmet Çağlar ve Aşık Kul Nuri büyük alkış topladı.

Program sonunda konuşma yapan Erzurumlular Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Zütfi Akyüz; “Bize katkı sağlayan diğer derneklerimize çok teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlik içinde diğer derneklerimizle de faaliyetlerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Sayın Belediye Başkanım 2011 yılını Bilecik yılı ilan etti. Biz de 2011 yılını Erzurum yılı ilan etmiştik. Bizler dernek olarak bu iki şehri kardeş şehir ilan ediyoruz.  Birliğimizin ve beraberliğimizin ilalabet yaşaması için, bu Osmanlı toprağında mutlu ve huzurlu yaşamak için arkadaşlarımızla iyi geçinerek yaşamak ümidiyle” dedi.

Etkinlik, dernek üyelerinin hazırladığı skeçlerin sahnelenmesi ile son buldu.

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments