ASLINDA İNSANLARI DİNDEN “DİNDARLAR” SOĞUTUYOR

ASLINDA İNSANLARI DİNDEN “DİNDARLAR” SOĞUTUYOR

 

 

                CHP Merkez İlçe Başkanı Mühiddin Demirci, “Bu yapmacık, menfaatçi dindarlar dinden insanları soğutuyorlar” diyerek yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

                Demirci, gazetemize yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

                “Namaza gidiyorsun, insanlar birilerinin üzerinden öne geçmeye çalışıyor.

                Birileri sorguluyor: “Geçen Cuma’da sen yoktun. İkindi Namazı’na gelmemiştin, neredeydin?” Arkadaş, bir insan bu kadar baskı altına alınır mı? Bir insanın Allah’la arasına nasıl girersin?

                Cuma Namazı’na gidiyorum, orada cemaati görüyorum. Bir kere doğru dürüst namaz kılmıyorlar. Adam sağa sola bakıyor, ayağını oynatıyor, sağa sola dönüyor… Namaz kılmak Müslümanlık’ın temel şartı değil.

                Ben şimdi camiye gitsem, bana “İlçe başkanı olmadan önce gitmiyordu, şimdi gidiyor, sahtekar bu, iki yüzlü… Herhalde menfaati var. İnsanlara şirin gözükmek istiyor” diyecekler. Bu bize dokunuyor.

                İnsanların bize dediği laf bu, “Camiye girmiyorsunuz”. İnsanlar ibadetini dört dörtlük yapsın. Fakat insanlar CHP’yi getiriyor namazla bütünleştiriyor. Bununla insan ölçülmez. Sadece namaz kılmak mıdır Müslümanlık’ın şartı? HASAN GÜNER

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. baskı var – cenaze namazlarında helallik isteme şekli değiştimi acaba imam tabutun başına geçip ölen kişinin dini vecibelerini cemaate soruyor cenazeye biryakınını tanıdığım için oradayım ölen şahıs kadın ise erkeklerden nerden bilsin ayrıca dini görevlerini yapıp yapmadığına allah karar verir kulun şahitliğine ihtiyacı olmadığına inanıyorum kaldıki bu soruyu niye akp iktidarında sorulmaya başlandı bunu müftüler diyanet başkanlığı aydınlatmalı yoksa cenazeye katılanlar azalır sadece kişilere olan hakları için helallik istenmesi doğruydu dini kurallara ilave mi oldu bu kou aydınlatılmalı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam