BAŞBAKANIMIZ HASTANE VE YOL MESELESİNİ HALLOLMUŞ GÖRÜYOR

BAŞBAKANIMIZ HASTANE VE YOL MESELESİNİ HALLOLMUŞ GÖRÜYOR

Genel Merkezin ilan ettiği miting takviminde Bilecik yoktu”

 

 Miting sonrası durumu değerlendirmesi yapan Bayrak gazetemize şu açıklamalarda bulundu:

 “Dünkü konuşmamda da söylemiştim gerçi Sayın Başbakan konuşmasında 81 ili de ziyaret etme kararı aldıklarını dün burada beyan ettiler. Ancak seçim sürecinin başında Genel Merkezin ilan ettiği miting takviminde Bilecik yoktu. Daha sonra araya bazı arkadaşlarımızın ve bizim taleplerimizin girmesi ile Sayın Başbakanımız Bilecik’te miting yapmayı kabul etmişlerdir. Bu anlamda bizde çok mutlu olduk. Zannediyorum çok eski dönemleri bilmemle birlikte bir Başbakan’ın ilk mitingiydi bu.

 

“İlk defa Başbakan katılımıyla bir miting gerçekleşmiş oldu”

 

Daha önce Sayın Kurucu Genel Başkanımız 2002 yılında Genel Başkan sıfatıyla Bilecik’te bir miting yapmışlardı. Yine yanlış bilmiyorsam 2007 yılında o zaman ki Dış İşleri Bakanımız Eski Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül Bey burada miting yapmışlardı. Yani ben Cumhuriyet alanındaki mitingden bahsediyorum. Geçen sene Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce Kurucu Genel Başkanımız ilk hızlı tren garımızın olduğu alanda bir miting düzenlemişti. Ancak yine kesin olmamakla birlikte önceki zamanları tam bilemiyorum ama öyle zannediyorum ki Bilecik’te Cumhuriyet Meydanı’nda ilk defa bir Başbakan katılımıyla bir miting gerçekleşmiş oldu.

 

“Tahminlerimizin üzerinde bir katılım sağlandı”

 

Güzel oldu katılımda, bizim tahminlerimiz hatta tahminlerimizin üzerinde bir katılım sağlandı. Ben özellikle tecrübelerine binaen miting düzenleme komitesinden, koruma müdürlerinden, kabataslak onların görüşlerine tecrübelerine dayanarak kaç bin kişi olabileceğini kendilerine sorduğumda en az 9-10 bin kişi olduğunu söylemişlerdi. Akabinde Emniyete de sorduk. Oradan da teyit ettik 10 binin üzerinde bir katılım vardı. İyi oldu, bu manada da. Şimdi sizde takip ettiğiniz üzere normalde bizim miting saatimiz saat 16:00 idi. Başbakanımız 18:00’a yakın 17:45 civarında miting alanına ulaştı. Biz Başbakanımızı miting alanında karşılayabildik.

 

“1’den fazla müjde oldu”

 

Yine sizinde takip ettiğiniz sürece Sayın Başbakan hemen protokol ile görüşüp hiç ara vermeden miting alanında kendi konuşmalarını yaptılar. Akabinde de hemen çok fazla vakit kaybetmeden tugaydan helikopterle Eskişehir mitingine yetişmek üzere ayrıldılar. Tabii biz sizinle miting öncesi görüşmesinde en az 1 müjde olacağını söylemiştik. Benim takip ettiğime göre 1’den fazla müjde oldu. Bunlardan biri işte hızlı trenin en yakın sürede Bilecik’te duracağı Şeyh Edebali Hazretlerine selam vereceği hususu, diğeri bağlantı yollarımız, birde esasında Sayın Başbakan onu çok detaylandırmadılar ama Söğüt’ten İznik’e bir Tarih Hafzası Projesi’nden söz etmişlerdi ki esasında bu daha önce Sayın Başbakan’ın Söğüt Şenliklerinden sonra Ertuğrul Gazi Şenlikleri’nden sonra Şeyh Edebali Türbesi’ni ziyaretinde de söylediği aklındaki bir projeydi.

 

“Şeyh Edebali yöresinin taleplerini geri çevirmeyecekleri müjdesi…”

 

Ve bence de son ve en önemli müjdesi 2 vekil çıkartmamız halinde 3.vekilin kendisi olacağı müjdesiydi. Şeyh Edebali yöresinin taleplerini hiçbir şekilde geri çevirmeyeceklerine yönelik müjdeydi ki biz bunları bu manada kuşatıcı, kapsayıcı bir müjde olarak değerlendiriyoruz zaten. Zaten bizim gayretimizle çalışmalarımda 2 milletvekili çıkartmak yönünde. İnşallah 7 Haziran günü biz bunu arzu ediyoruz.

 

“Sayın Başbakan hastane ve yol meselelerini hallolmuş olarak düşünüyor”

 

 Kararı verecek olan millet, takdir edecek olanda Allah, Allah hakkımızda en hayırlısı olan ne ise bize de onu nasip etsin. Bize de bunu demek düşer. Şimdi Sayın Başbakan Hastane ve yol meselelerini hallolmuş olarak düşünüyor ki biz de öyle görüyoruz. İlimize bu seçim sürecinde ilk ziyaret Sayın Sağlık Bakanımız tarafından gerçekleştirilmişti. Devlet Hastanesi sonrasında basına yaptığı açıklamada da hastanenin yerini ve bundan sonra ki gelişmeler hakkında bilgi vermişti. Bunu normalde biz hallolmuş olarak görüyoruz, inşallah o bir rutine girdi.

 

“Artık iş yargıdadır”

 

Diğer hususu yani yol meselesini de yakınen takip ediyorsunuz, bu süreçte vekil adaylarımız da ısrarla üzerinde durdular. Yani burada da biz hükümet olarak, idare olarak üzerimize düşeni yaptık. Bundan sonra artık iş yargıdadır. Yargı ayağında da bir an önce çözülürse 16 bin kilometre yol yapmış bir iktidar olarak burada bir 30-40 kilometrelik yolda çok fazla bir sıkıntı yaşamayacağımızı düşünüyoruz. Yani yargıdan da bu iş neticelendirildiğinde çok kısa bir süreçte tamamlayacağımıza inanıyoruz. Bu süreçle Sayın Başbakan bu konudan bahsetmemiş olabilir.

 

“Bilecik için hayırlısı ne ise o olsun”

 

Biz kadere inanan insanlarız. Az önce de söyledim biz üzerimize düşen ne ise bunu yapacağız. Takdir edecek olan Allah’tır netice de iş orada kilitleniyor. Yani onunla da ilgili çokta fazla bir iddiada bulunmak doğru değil. Biz üzerimize düşeni yapalım, çalışalım. Artık 7 Haziran akşamı Bilecik için hayırlısı olan ne ise Allah bize onu nasip etsin. Size de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Yani bizimle birlikte sizde bu süreçte en az bizim kadar yoruluyorsunuz. Bu manada bütün basın emekçilerine de ayrı ayrı teşekkür ediyorum sizin aracılığınızla da.

Betül Sönmezer

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam