BAŞKAN ÇEVİK’TEN DÜŞÜNDÜREN SÖZLER
admin • 23 Mayıs 2011 20:17:10 
BAŞKAN ÇEVİK’TEN DÜŞÜNDÜREN SÖZLER

 

TOBB Sigorta Sektör Meclis Üyesi ve Bilecik Sigorta Acenteleri Başkanı Cengiz Çevik yaptığı basın açıklamasında şunları aktardı:
“Başbakanlık Hazine Müsteşarlığının 26.04.2011 tarih ve 22423 sayılı kararı ile her yılın Mayıs ayının son haftası “Sigortacılar Haftası” olarak belirlenmiştir.
Bu yıl ilk olarak kutlanacak bu haftada biz Bilecik Sigorta Acenteleri olarak halkımızın sigorta konusunda bilinçlenmesi için bir takım etkinlik ve çalışmalar hazırladık. Sigortanın hayatımızdaki yeri çok önemlidir. Gerçekten hayatımızın her anında risk taşıyoruz.
Zaten risk olmazsa sigorta da olmaz. İnsanlarımızın ne zorluklarla bazı değerlere sahip olduklarını biliyoruz ve bu değerleri maddi ve manevi anlamda koruma aşamasını üstleniyoruz. İnsanlarımızın bu zor zamanlarını atlatmasını sağlıyoruz.
Türkiye’de tüm sigorta şirketlerinin toplam cirosu Tekel’in cirosunun altındadır. Türk halkı kendi sağlığına zararı olan sigaraya, sigortaya harcadığından çok daha fazlasını harcamaktadır. İnsanlarımız sigorta denince Trafik ve Kasko Sigortası algılaması yapıyor ama sigorta bu iki branştan oluşmuyor.
Bugün evime hırsız girmez, evim yanmaz, benim başıma gelmez diye bir şey yok. Hayatımızın her anında sigorta şarttır. Amerika ve Avrupa ülkeleri bu sorunu çözmüş. Avrupa’da bir kimse bir mal edindiğinde kullanıma başlamadan sigortasını yaptırıyor. Türkiye’de ise tam tersi oluyor. Türk insanımız malına zarar geldiğinde sigorta aklımıza geliyor. Biz sigortacılar ve acenteler olarak sahip olduğunuz değerlerin kaybolmasını istemiyoruz. 
Tüm halkımıza sigortalı ve garantili bir yaşam diliyor, tüm sigorta acente arkadaşlarımın da 23-27 Mayıs Sigortacılar Haftasını kutluyorum.
 
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments