BAŞKAN YAĞCI’DAN 19 MAYIS MESAJI
admin • 18 Mayıs 2011 19:59:39 
BAŞKAN YAĞCI’DAN 19 MAYIS MESAJI

 

“19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı yurdumuzun her köşesinde ve Bilecik'imizde gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Tarihini bilen, özüne sahip çıkan, ve bunu nesilden nesile aktarmayı başaran milletler tarihin sonuna kadar varolmayı başaracak olan milletlerdir. Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919, ulusal bağımsızlığımıza doğru atılan önemli bir adımın başlangıcıdır. 
Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919'da Samsun'dan başlattığı milli kurtuluş mücadelesini vatan sathına yaymış, aziz Türk Milletinin azim ve kararlılıkla birleşerek sahip çıktığı bağımsızlık inancının meşalesini yakmıştır. 
Önemle vurgulamak isterim ki; Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyetini emanet ettiği, yarınlarımızın güvencesi gençlerimiz, ülkemizin sadece zenginliği değil aynı zamanda dinamizminin ve değişim potansiyelinin de kaynağıdır. 
Dolayısıyla genç nüfusa sahip olmak bizler için büyük bir imkândır. Özgür düşünceli, kendi başına karar verebilen, sorgulayan, kendi toplumunun değerlerinden ve evrensel doğrulardan haberdar olan ve hayatın güçlüklerinin üstesinden gelebilecek, donanımlı ve yetenekli gençler yetiştirmek elbetteki çok önemli unsurdur. Bu sayede büyük önderin gösterdiği çağdaş uygarlığın üstüne çıkma hedefine ulaşacağımıza inanıyorum. Bu kutsal emanetin bilincinde olan gençlerimiz ile Bilecik'imiz, Türkiyemiz önüne çıkan her zorluğu aşabilecek güçtedir. 
Bu düşüncelerle, Büyük Atatürk’ün, mukaddes vatanımızın bölünmez bütünlüğü yolunda, kurtuluş mücadelesini başlattığı bu anlamlı günde; “Gençlerimiz ile yürüyecek çok yolumuz olduğunu belirterek” bütün vatandaşlarımızın ve gençlerimizin bayramını kutluyor, gazilerimize Yüce Allahtan uzun ömürler diliyor, şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.”
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments