BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATACAKLARINA EMİNİM
admin • 18 Mayıs 2011 19:56:12 
BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATACAKLARINA EMİNİM

 

Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Atatürk’ün Samsun`a çıkışı, Milli Mücadele’nin ilk basamağını oluşturan ve bu çerçevede Türk milletinin kaderini değiştiren ve tarihimizin en önemli dönüm noktasıdır. Samsun’a çıkışla başlayan Milli Mücadele Hareketi, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasıyla Ülkemizin ve Milletimizin başka bir devletin hegemonyası altında yaşamayacağını; bağımsız bir devlet olarak kendi sınırları içerisinde kendi egemenliğiyle, kendi erkiyle yaşayacağını tüm dünya devletlerine kabul ettirmiş, benimsetmiştir.
Böylesine büyük bir mücadelenin eseri olan Türkiye Cumhuriyet’i ise Atatürk tarafından gençlerimize emanet edilmiştir. Ulu Önder, “Gençler, cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz” ve “Sizin gibi gençlere malik bulundukça, bu vatan ve milletin, şimdiye kadar elde etmeyi başardığı zaferlerin üstüne çok daha büyük zaferler koyabileceğine şüphe etmiyorum” sözleriyle gençliğe ve gençlere olan güvenini vurgulamıştır.
Atatürk’ün izinde olan bizler de Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar devam ettirilmesinde, Cumhuriyetimizin Ülkemize, Milletimize ve tüm insanlığa getirdiklerinin korunması noktasında gençlerimize güveniyoruz. 
Ülkemizin bu günlere gelmesinde emeği olan Atalarımızın, Şehitlerimizin, Gazilerimizin ve siz gençlerimizi yetiştirenlerin güvenlerine layık olacağınıza, Ülkemiz adına Milletimiz adına çok daha büyük başarılara imza atacağınıza eminim.
Böyle bir günü bizlere armağan eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi saygıyla anıyorum. Ayrıca bugünümüzün ve geleceğimizin güvencesi olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Geçlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi. 
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments