BAŞKAN YAĞCI’DAN KANDİL MESAJI
admin • 28 Haziran 2011 09:42:19 
BAŞKAN YAĞCI’DAN KANDİL MESAJI

 

Başkan Yağcı, mesajında şu cümlelere yer verdi: 
“Peygamber efendimizin Yüce Allah'ın huzuruna kabul edilişini temsil eden İsra ve Mirac mucizesi bizlere, insanın ilahi rızaya ve desteğe ulaştığında akıl ve idraki zorlayan dereceden nice üst kademelere erişebileceğini göstermektedir.  Mirac mucizesi; Mana aleminde yükselip ilahi rahmet ve huzura çıkmanın, gönül ve ruh temizliğinden ahlaki erdemlere kavuşmanın, her şeyin sahibi olan Yüce Allah’a bağlılık ve boyun eğmeden geçtiğini de hatırlatmaktadır. Bizler millet olarak dinimizce kutsal sayılan ve içerisinde büyük hikmetler barındıran mübarek Mirac Kandiline ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. 
Zaman ve mekanlar,  meydana gelen olaylarla önem kazanırlar. İşte İsra ve Mirac mucizesi sayısız manevi güzelliğin yaşandığı müstesna bir andır. Böyle güzel bir zamanın ihlas ve faziletine vararak, bizler için büyük önem arz eden mübarek gün ve gecelerde tüm dünyada kötülüklerin, fenalıkların yerini barış ve kardeşliğin almasını temenni ediyorum.
Sevgililer sevgilisinin şefaatine nail olmayı arzular, Bilecik'li hemşerilerimin milletimizin ve tüm islam aleminin mübarek Mirac kandilini en kalbi duygularımla kutlarım.”
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments