BELEDİYE TAPU DAĞITTI
admin • 29 Ocak 2011 12:44:02 
BELEDİYE TAPU DAĞITTI

45 Hektarlık alan 18 uygulamasına tabi oldu.

 

Pelitözü köyü sınırları içerisinde ve Belediye uygulama imar planı içeresinde yer alan 45 hektarlık alanda tarla şeklinde bulunan araziler imar planına uygun bir şekilde arsaya dönüştürüldü. Çalışma tamamen Bilecik Belediyesi hizmetleri kapsamında gerçekleştirildi.

 

Bilecik tarinde bir ilk daha…

 

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı hergeçen gün değişen ve gelişmeye başlayan Bilecik'te  Pelitözü köyü sınırlarına doğru çok hızlı bir yapılaşmanın olduğunu, buna paralel olarak Belediye imar planı çerçevesinde böyle bir uygulamanın yapıldığını kaydetti. Başkan Selim Yağcı Bilecik tarihinde ilk kez Belediyenin yapılaşma oluşmadan bir bölgenin imar planına uygun şekilde düzenlendiğini ve yine yapılaşma olmadan tüm alt yapı unsurlarına olanak sağlayacak şekilde hazırlandığını vurguladı. Hemşehrilerimiz artık bu bölgede rahatça yapılaşma yapabileceği gibi, Belediyede alt yapı (yol, kanalizasyon, içmesuyu) gibi hizmetleri götürebilecek. Başkan Selim Yağcı yapılan çalışma kapsamında pelitözü köyü sakinlerine, emeği geçen Tapu Sicil Müdürü Hilmi Kısaağıl ve herkeze teşekkürlerini sundu. Ardından ilk tapular hak sahiplerine dağıtıldı.

 

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ


18 uygulamasının etaplar şeklinde  devam edeceği bildirildi ve Uygulama sonrasında oluşan yeni tapular Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde sahiplerine teslim edilecek.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments