Belediyeler Birliği’nden “İş Güvenliği ve Sağlığı” Eğitimi

Belediyeler Birliği’nden “İş Güvenliği ve Sağlığı” Eğitimi

 

Çocuk Sineması’nda verilen seminerde konuşma yapan Bilecik Belediyeler Birliği Başkanı ve Belediye Başkanı Selim Yağcı, “Bir işi yaparken kendi sağlığımızın, güvenliğimizin, bulunduğumuz ortamların düzenli halde olması, gerekli standartların oluşturulması bizlerin hizmet yaparken hizmet alacak konuma düşmesinin engellenmesi açısından önemli.” dedi. Başkan Yağcı şöyle konuştu:

“Belediyeci olarak hedefinde ve temelinde insana hizmet olan bir çalışmayı gerçekleştiriyoruz. Eşrefi mahlukat olan, yaratılmışların en şereflisi olan insanın daha rahat, daha iyi şartlarda yaşayabilmesi için onun yaşayacağı çevreyi düzenleme, orayı imar ve ihya etme çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Bir şeyi en iyi şekilde yapabilmek için, yapan insanın kendisinin iyi olması, en iyi olması, en iyi şartlarda olması çok önemli. Bizlerin insanlarımıza, yaşadığımız çevreye hizmet aşkıyla, gayretiyle çabalarken bunu kendi güvenliğimizi, yaşam standartlarımızı ve çalışma şartlarımızı zora sokmadan, sıkıntıya sokmadan, sağlıklı düzenli ortamlar ve belirgin standartlar içerisinde yapılmamız son derece önemli. Bir işi yaparken kendi sağlığımızın, güvenliğimizin, bulunduğumuz ortamların düzenli halde olması, gerekli standartların oluşturulması, acı kazaların engellenmesi ve gerçekten bizlerin hizmet yaparken hizmet alacak konuma düşmesinin engellenmesi açısından önemli.

Bizler Bilecik Belediyeler Birliği olarak başkan arkadaşlarımızla birlikte bu anlamda gerekli çalışmaları yapmayı uygun gördük. Zaten yeni yıl itibariyle de bu çalışmalar mevzuat çerçevesinde de ciddi şekilde yapılacak. Bu seminerlere katılanların sertifikalandırılmasını düşünüyoruz. Ama ben istiyorum ki bu sertifika sadece sözde bir sertifika olarak idarecileri sorumluluktan kurtaran bir sertifika olmasın. Sizlerin gerçekten burada geçirdiğiniz süreç içerisinde hocamızdan gerekli deneyimi, tecrübeyi almanız, sorularınızla kendi çalışma standartlarınızın oluşumu noktasında gerekli bilgilendirme içerisinde olmanız son derece önemli. Bunlar fırsattır, bunları değerlendirelim. Kendimiz için olmasa da “bana bir şey olmaz” da deseniz çoluğunuz çocuğunuz var, hizmet edeceğimiz insanlar var. Onlar adına bu dersleri, bu çalışmaları dikkatle dinleyelim.

Bilecik Belediyesi ISO 9001 Kalite Belgesi aldı. Bizim tüm belediyelerimizin bu standartlara yükselmesi ve bundan sonra da personelimizin bu anlayış içerisinde halkımıza daha verimli hizmetleri sunması son derece önemli. İnşallah hep birlikte daha güzel yarınlara ulaşırız.”

                Başkan Yağcı konuşmasının ardından İş Güvenliği Uzmanı Hülya Erdoğan’a günün anısına bir plaket hediye etti.

                İş Güvenliği Uzmanı Hülya Erdoğan katılımcılara, “İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimi” konulu eğitimi verdi.ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam