Beylik Yağcı’dan Kara’ya geçti

Beylik Yağcı’dan Kara’ya geçti

İstanbul Tuzla'daki Akfırat Piknik Alanı'nda gerçekleştirilen şenliklerde, İstabul'daki ve yurdun dört bir yanındaki Bilecik'liler bir araya geldi.

Dört bir yandan Bilecikli İstanbul’da buluştu

Yurdun dört bir yanında yaşayan Bilecikliler İstanbul Tuzla'daki Akfırat Piknik Alanı'nda gerçekleştirilen şenliklerde buluştu. Şenliğe  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Alev Dedegil, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Ak Parti Pendik İlçe Başkanı Rüstem Kabil, Başbakanlık Dolmabahçe ofisi idari amiri Nurettin Çapaner, Bilecik'ten siyasi parti temsilcileri, Ses sanatçısı Cemalettin Kurtoğlu, Ahmet Üstün ve Yerel Sanatçı Hilal Coşgun ile vatandaşlar katıldı.

Oba Beyi Kara oldu

Şenlik kapsamında her sene geleneksel olarak düzenlenen Oba Beyliği seçiminde yıllar sonra bir değişiklik yaşandı. Yıllardır Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın yapmış olduğu Oba Beyliği’ne bu sene Ferhat Kara seçildi. Gölpazarı ilçesinin medarı iftiharı olan Kara, Yağcı’nın ardından bu görevi devam ettirecek olan önemli isim oldu. İstanbul Kartal’da yaşayan iş adamı Ferhat Kara, seçildiği göreve sonuna kadar layık olmaya çalışacağını belirtirken tüm Bilecikli hemşehrilerinin İstanbul’daki kapısı olacağını belirtti. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam