BİLECİK HALK EĞİTİM MERKEZİNDE TÖREN
admin • 10 Haziran 2011 14:38:17 
BİLECİK HALK EĞİTİM MERKEZİNDE TÖREN

 

Vali İbrahim Akpınar, Bilecik Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Bilecik'in, Türkiye'nin gelişen ve istikbal vaat eden bir ili olduğunu belirterek, kentte yeni fabrika ve tesisler için çalışmalar yapıldığını söyledi. 
İş hayatında yeni elemanlara ve çalışanlara ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Vali Akpınar, ''Halk Eğitim Merkezinin yürüttüğü çalışmalar sayesinde ilimizde daha çok insan iş hayatına katılmaktadır. Kurslarda öğrenerek, teknik beceriler kazanarak ve meslek edinerek işe başlaması hem kendi aileleri hem de Bilecik için güzel gelişme olacaktır'' dedi. 
Belediye Başkanı Selim Yağcı da, mahalle konakları tamamladığında ihtiyaç olan alanlarda Halk Eğitim Merkezi ile birlikte mahallelerde bayanların kendi işlerinden arta kalan zamanlarını değerlendirmeleri noktasında Belediye, Halk Eğitim Merkezi, Milli Eğitim ve diğer kurumlarla işbirliği yapma imkanının oluşacağını ifade etti. 
Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Kutlu ise, çeşitli branşlarda açtıkları 247 kursa katılan 4 bin 188 kursiyere belge verdiklerini belirterek, hedeflerinin her eve ulaşarak kurumu tanıtmak ve en az bir kursa katılımını sağlayarak, kişiye beceri kazandırmak ve gelişimine yardımcı olmak istediklerini söyledi. 
Halk Eğitim Merkezlerinin her yaştan insanın ilgi alanlarına yönelik hayatları boyunca çağın ihtiyaçlarına uygun eğitim verilen kurumlar olduğunu ifade eden Kutlu, şöyle konuştu: 
''Hizmet alanı bakımından toplumdaki okur yazar oranının ve eğitim seviyesinin arttırılması, el becerilerinin geliştirilerek aile ve ülke ekonomisine katkıda bulunulması, unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarının gün yüzüne çıkarılması öncelikli amacımızdır. Bunun yanı sıra halk eğitim merkezleri çeşitli kursların açıldığı yerlerdir düşüncesinin ötesinde çağın ihtiyaçlarına cevap veren kurumlar olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Eğitim merkezlerimizde meslek eğitimi yapan kurumların her birinden en az bir eğitim alanı bulunmaktadır.'' 
Konuşmaların ardından, Vali Akpınar ve eşi Dr. Nihal Akpınar, Belediye Başkanı Yağcı ve eşi Fatma Yağcı, Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Hüseyin Can, makine nakışı, kumaş desenleme, ahşap boyama, kırkyama, kurdele nakışı, giyim üretim teknolojileri, el sanatları teknolojileri, dekoratif ev ürünleri, ebru sanatı, okuma yazma ve avcı eğitimi gibi kurslarda başarılı olan kursiyerlerin belgelerini verdi. 
Kursiyerlerin belgelerinin verilmesinin ardından Vali Akpınar ve beraberindekiler, kursiyerler tarafından açılan sergiyi gezdi.AA
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments