ERTUĞRULGAZİ LİSESİ’NDE MEZUNİYET SEVİNCİ
admin • 10 Haziran 2011 14:32:04 
ERTUĞRULGAZİ LİSESİ’NDE MEZUNİYET SEVİNCİ

 

Vali Yardımcısı Süleyman Deniz ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Hüseyin Can’ın da aralarında bulunduğu yüksek bir katılım eşliğinde gerçekleştirilen programda konuşan Ertuğrul Gazi Lisesi Okul Müdürü Yunus Karaağaç yaptığı konuşmada “Bugün düşünen üreten enerjik idealist özgüvenli pırıl pırıl gençlerin okulumuzdan mezun oluşlarının mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni bir geleceğin onlarla kurulacağına olan inancım mutluluğumu bir kat daha artırıyor.
Değerli veliler evlatlarınızla övünebilirsiniz. Çünkü onlar daima iyi birer öğrenci oldular. Siz onlara emek verdiniz, onlar size başarı sundular. Siz sabahı beklediniz, onlar size güneşi getirdiler. Sevgili öğrenciler, bizden bilgi istediniz. Hiç çıkarsız bütün emeklerimizi verdik. Sevgi istediniz, yüreğimizin tüm sıcaklığını sunduk. Biz insan haklarına saygıyı öğrettik.
Barışın değerini anlattık. Doğruyu gösterdik. Hiçbir görüşe ve inanışa körü körüne bağlanmadık. Sizden de bağlanmanızı istemedik. İyiden doğrudan güzelden yana ne varsa onları savunduk. Sizlere onları vermeyi amaçladık. Bugün acı tatlı anılarla 4 yıllık bir dönemi geride bırakıyoruz. Tüm davranışlarımız sizin daima en iyi olmanız içindi. Burada kazandıklarınızı ileride bir yaşam biçimi haline getirdiğiniz zaman bu sözlerime hak vereceksiniz. Sevgili gençler bizler sizleri unutmayacağız. Siz de bizleri unutmayın demiyorum.
Ama hiç olmazsa birbirinizi unutmayın. Eğer siz birbirinizi unutmaz birbirinize daima yardımcı olursanız yarınların daha iyi olacağına inanıyorum. Size son olarak şunları söylemek istiyorum. Atatürk ilkelerinden hiçbir zaman ödün vermeyin. Sabırlı olun. Duygularınızla değil mantığınızla hareket edin. Gününüzü kurtarmak için değil gelecek için çalışın. Bencil ve çıkarcı olmayın. Sadece kendi insanınızı değil tüm insanlığı sevin” dedi.
Diplomaları dağıtılan mezun öğrenciler müzik eşliğinde keplerini havaya atarak doyasıya eğlendiler. Program sonunda misafirlere mezuniyet pilavı ikram edildi.
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Fatih
11 yıl önce

Ertuğrulgazi mezunları lisesine sahip çıkmalı – Umarım mezunlarınında toplandığı bir etkinlik yapılır.