BİLECİK HERGÜN DEĞİŞİYOR HERGÜN GELİŞİYOR
admin • 29 Mayıs 2011 20:21:16 
BİLECİK HERGÜN DEĞİŞİYOR HERGÜN GELİŞİYOR

 

Beşiktaş Mahalle Konağı’nın açılışında konuşan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı şunları aktardı:
“2004 yılında göreve geldiğimizde mahallelerimizin sorunları çok fazlaydı. Öncelikle şehirde olmazsa olmaz diyeceğimiz sıkıntılar vardı. Alt yapı, su ve temizlik gibi bir şehirde olmaması gereken sıkıntılar vardı. Nasıl sayın başkabanımız 2002’de geldiğinde Türkiye’miz için acil eylem planı diye bir projeyi ortaya koyduysa biz de göreve gelir gelmez Bilecik’imiz için ilk aşamada yapılacak acil eylem planının alt yapı sorunlarının giderilmesi olduğunu tespit ettik. Allah’a çok şükürler olsun ki geçen dönem şehrimizin alt yapı hizmetlerini büyük bir ölçüde bitirdik. Beşiktaş Mahallemiz de bu çalışmalardan gerektiği ölçüde nasibini aldı ve hemşerilerimize bu hizmetleri sunduk.
Bu dönem artık şehrimize, mahallelerimize ve bölgelerimize kimlik kazandıracak, halkımızı rahatlatacak projeleri yapmaya geldi. İşte Hürriyet Mahallesi’nden başladık. Bahçelievler Mahallesi ve devamında da inşallah İsmetpaşa ve Beşiktaş Mahallemize gelerek bu dönem dedik ki Bilecik’in adım attığımız her noktası sıcak asfalt ve parke olacak. Sıcak asfalt ve parke çalışmalarına başladık. Bir de dedik ki her mahallemizin bir merkezi olsun. Mahallelerimize mahalle konakları inşa ettik. Gördüğümüz gibi anahtarları muhtarlarımızda olan bu mahalle konaklarında bir muhtar odası mahallemizin ihtiyacını karşılayacak bir kasap, bir bakkal, berber dükkanlarını içine alan ve sosyal ihtiyaçlarımızı karşılayacağımız toplantıları yapacağımız salonları olan küçük ama işlevi çok büyük olan bir tesis.
Türkiye için 2023 vizyonumuz var. Başbakanımızın önderliğinde var gücümüzle çalışıyoruz. Bizler de Bilecik için vizyonumuzu koyduk. Bilecik her gün değişiyor, her gün gelişiyor ve gelecek zaman diliminde yarıştığı şehirlerden bir adım daha öne çıkmanın çabası ve gayreti içerisinde.
Bu konuda tabiî ki en büyük destekçimiz sizlersiniz. Sizlerden aldığımız güç ve ilham bizlere daha fazla hizmet etmenin aşkını, heyecanını ve dinamizmini veriyor. Bu işlerin hiçbiri sadece belediye ile yapılan işler değil. Bunlar başta sayın başbakanımız olmak üzere hükümetimizin değerli üyeleri, milletvekillerimiz ve bürokrasimizin tüm kademesindeki çalışanlarla birlikte memleketimizin enerji ve birikimini uygun güzel projelere yönelterek bunları gerçekleştiriyoruz.
Bilecikimiz tarihi misyonunun gerektirdiği vizyonu yüklenecektir. Bilecik bunu kaldıracak güçtedir. Yaptığımız eserler sadece işlevsel değil mimari anlamda da bir şey ifade etsin dedik. Selçuk ve Osmanlı mimari tarzı ilk mahalle konağımızı burada açıyoruz. Birazdan İsmetpaşa Mahalle konağımızın da açılışını yapacağız. Sizler bizlere inandıkça ve güvendikçe, destek vermeye devam ettikçe, bizler de sizlerden aldığımız bu güçle, birlik beraberlik ve istikrar içerisinde inşallah güzel hizmetleri hep birlikte yapacağız diyorum” 
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments