Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Başarıya Programlanan Robotları Durdurulamıyor

Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Başarıya Programlanan Robotları Durdurulamıyor

Açılış törenine Milli Eğitim Bakanı Prof Dr. Nabi Avcı’nın katıldığı ve “Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı” konulu 9. Uluslararası Robot Yarışması, Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü Hasan Mevsuf Spor Salonu’nda yapıldı. Türkiye’nin yanı sıra Kıbrıs, İran ve Kırgızistan’dan; 271’i üniversite, 1212’si orta öğretim öğrencisi olmak üzere toplam 1483 öğrenci katılarak, yarışmalarda ter döktüler.

“Çanakkale Geçilmez” teması ile “Ahican barış için nöbette” sloganıyla gerçekleştirilen bu yılki yarışmaya; temalı, çizgi izleyen, sumo, mini sumo, robotino ve serbest olmak üzere 6 kategoride toplamda 1571 robot katıldı.

Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Kulübü geçen yıl “Atakan” isimli robot ile Türkiye şampiyonu olduğu yarışmaların bu seneki ayağında çok daha büyük bir başarıya daha imza attı. Bu yıl düzenlenen Robot Yarışmasında “mini sumo robot” kategorisinde 396 mini sumo robotun arasından Türkiye 1.si, Türkiye 2.si ve Türkiye 3.sü olarak tüm ödülleri aldı.

Ayrıca bu sene ilk defa verilen centilmenlik (fair-play) ödülü, başta Zafer Güner isimli öğrencimiz olmak üzere, tüm ekibin gerek hakemlere karşı gerekse diğer yarışmacı öğrencilere karşı sergilemiş olduğu iyi diyaloglar neticesinde ekibimize verildi.

İlimizi; danışman öğretmenler Harun Yıldırım, Volkan Can ve İsmet Öz ile Robot Kulübü öğrencileri Gökhan Aksoy, Mehmet Cengiz, Onur Şanlı, Zafer Güner, İzzetcan Ünal, Muhammet Taş, Orhan Üzülmez, Sabri Karaağaç, Namık Kemal Yılmaz, Samet Tiftik, Fatih Demirkan'ın temsil ettiği yarışmada, Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin “Barbaros” isimli robotu Türkiye 1.si, “Atakan” isimli robotu Türkiye 2.si, “Turgut Reis” isimli robot ise Türkiye 3.sü oldu.

Okul Müdürü Yücel Gürsoy, yarışma dönüşünde yaptığı kısa açıklamada; “Geçen yıl 8. kez düzenlenen Uluslararası Robot Yarışmasında Türkiye 1. olduklarını, bu yılda geleneği bozmadan ve çıtayı daha yukarılara yükselterek,  tüm ödülleri almak suretiyle, başarıyı sürekli hale getirdiklerini” söyledi. Yarışmaya katılan öğrenci ve öğretmenleri başarılarından dolayı kutlayarak emeği geçenlere ve özellikle kendilerine destek veren başta işadamı Turgut Özen’e, Arslan Alüminyum ile Bilecik Belediye’sine teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam