BİLECİKLİ AVCI, TRT’YE KONUK OLDU
admin • 6 Mayıs 2011 15:12:36 
BİLECİKLİ AVCI, TRT’YE KONUK OLDU

"Ailem politikaya girmeme inanamadı ama kabullendiler. Benim böyle bir niyetim olmadığımı, en azından bu kadar ani bir karar süreci yaşamayacağımızı düşünüyorlardı sanıyorum" diyen Nabi Avcı, Başbakan Erdoğan ile olan etkileşimleri sorulduğunda verdiği yanıtta “Yakın mesai içinde olan insanlar şüphesiz birbirlerini etkilerler ama Tayyip Bey’in özellikle başbakan olduktan sonraki performansının temel belirleyicisi dışarıdan yapılan katkıların da payı olabilir ama en önemlisi kendi oyununu kendisi gibi oynamasıdır. Ne belediye başkanlığı döneminde ne başbakanlığı döneminde olduğundan farklı göstermeye yönelik hiçbir imaj çalışması yapılmamıştır. Şimdi siyasete giriyorum. Geçmişte düşünmediğim bir şeydi. Siyaseti girmeyi göze alabilecek hale gelmişiz demek ki bu ilişki beni daha cesur yaptı. Tabiî ki kendi doğru gördüklerinizi ve yanlış gördüklerini uygun bir üslupla söylemeniz için orada görevlisiniz. Başbakan da sizden bunu bekler. Yani her dediğini ve yaptığını onaylayan bir insandan yararlanamayacağını bilir” dedi.

Başbakan neden sizi bundan sonra milletvekili olarak görmek istedi sorusuna yanıt veren Avcı “Her halde önümüzdeki dönem mecliste böyle bir adam da olsa iyi olur diye düşünmüş olabilir. Önümüzde ciddi bir anayasa süreci var. Buralarda zaman zaman "hayır öyle değil" "ya şöyle olsa daha iyi olur" bunları uygun üsluplarla biçimlendirebilecek ve diğer partilerle paylaşmasında katkıda bulunabilecek bir figür zannediyorum mecliste iyi iş görür diye düşünmüş olabilir” dedi.

Sizin bir vaadiniz var mı Eskişehirli seçmenlerinize sorusuna yanıt veren Avcı: “Pek çok vaadimiz var ama zaten başlamış olan yepyeni vaad gibi algılanması belki düşünülemeyecek olan işler var. Bir defa onların bitmesini bekliyor Eskişehir. Eskişehir’de en çok konuşulan konulardan biri hızlı trene yakışan bir gar binası projesi tartışması var. Onu 28 Mayıs’ta inşallah başbakanımız Eskişehir’e geldiğinde hem yeri hem de zamanı konusunda ayrıntılı olarak açıklayacak. Bir de stat meselemiz var. Eskişehirspor hakikaten Anadolu takımları içerisinde ilk marka takım denilebilecek bir takım. Bir hikayesi olan takımdır Eskişehirspor. Eskişehir’in bir stat tartışması var epeydir sürüp giden. O konuda da bir açıklamamız olacak 28 Mayıs’ta olacak" dedi.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments