BİLECİK’TE KONFERANS KRİZİ
admin • 1 Nisan 2011 11:26:27 
BİLECİK’TE KONFERANS KRİZİ

HASAN GÜNER
    Dün Kültür Sitesi’nde düzenleneceği duyurulan konferans gerek halk tarafından gerekse de kurum ve kuruluşlar tarafından ilgi görmedi.
    Konferansa gelen doktorun daha önce kendisini ameliyat ederek hayata döndürdüğünü söyleyen Mustafa Çakır, ilgisizliğe şaşırdığını ifade ederek “Konferansa iyi bir doktor geliyor ama sadece 5 kişi karşılıyor. Bu adamlar bu kadarcık insana ne anlatacak. Dodurga’dan getirdiğim insanlarla burayı ben bile doldururdum. Yer olmaz diye birkaç kişi ile geldik sadece” dedi.
    Durum karşısında telefon görüşmeleri yapan ve birkaç defa anons yapılmasını isteyen Ticaret ve Sanayi Odası Ahmet Özünlü de duruma şaşkınlığını ifade ederek, “İsteseler randevu alamayacakları bir doktor Bilecik’e geliyor. Ama salonda var 5 kişi, onların ekibi 10 kişi. O kadar el broşürü dağıttık, billboardlara reklam verdik. Ama bu kadar önemli ve hayati önem taşıyan bir konferansa ne yazık ki kimse ilgi göstermedi” dedi.


    Vatandaşlar konferans ekibini “Bugün önemli bir toplantı ve açılış vardı. Tüm Bilecik oralarda. Birazdan burası dolar merak etmeyin” diyerek teselli etmeye çalıştığı ama aradan bir saat geçmesine rağmen dolmayan salon karşısında konferansına başlayan Doç. Dr. Tayfun AYBEK ve Diyetisyen Esra Örün, kalp sağlığı alanındaki yenilikler ve son teknolojik gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Doç. Dr. Tayfun Aybek Kimdir?
    Özel TOBB ETÜ hastanesi Kardiyovasküler Cerrahi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Tayfun Aybek 1967 yılında Eskişehir’de doğdu. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdi. 1990 yılında Almanya’da uzmanlık eğitimine başlayan Aybek Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitimini Johann Wofgang Goethe Üniversite’sinde tamamladı.
    Bu tarihten itibaren Almanya’nın en önde gelen akademik tıp merkezlerinden Johann Wofgang Goethe Üniversite’sinde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. Aynı Üniversitede 2002 yılında Doçentlik ve 2005 yılında Şeref Prefösörlüğü ünvanını alan Aybek 2008 yılı sonundan itibaren Ankara’da Özel TOBB ETÜ Hastane’sinde (eski adı ile Mesa Hastanesi) çalışmaya başladı. Ülkeye dönmesine rağmen Johann Wofgang Goethe Üniversite’sinde Kalp ve Damar Cerrahisi bölümünde öğretim görevini sürdürmektedir. Yaklaşık 30 adet kitapta bölüm yazarlığı yapmış olan Aybek, yüzlerce uluslar arası bilimsel yayını olmakla birlikte, Avrupa ve Türkiye’de birçok bilim dergisinin editörler kurulunda yer almaktadır.
    Kalp Cerrahisi alanında Dünya’da birçok ilke imza atan Dr. Tayfun Aybek; Robot’la göğüs kafesi açılmadan Kalp ameliyatı yapan ilk Türk doktor olması sıfatıyla da tanınmaktadır. Kendine has teknik ve uygulamalarıyla “Altın Neşter” diye anılan Aybek; kalbin çalışması esnasında yapılan kalp ameliyatı (çalışan kalpte Bypass), uyanık hastada Bypass (hastaya narkoz verilmeden yapılan Bypass), 3-5 cm arası küçük yara ile yapılan Bypass ameliyatları ile Dünya’da ve Türkiye’de oldukça tanınmaktadır. Böyle uluslar arası üne sahip Dr. Tayfun Aybek’in ameliyatlarını izlemek üzere Dünya’nın birçok ülkesinden doktorlar gelmekte ve ameliyat tekniklerini kendi ülkelerinde uygulamaya başlamaktadırlar.
    Çok yoğun bir tempoda çalıştığı için dün saat 14.30’a randevu alınabilen ve konferans için kalkıp şehrimize gelen bir hekiminin bu kadar ilgisiz kalması, Bilecik’in geri kalma nedenlerinden birisini daha gün yüzüne çıkarmış oldu.

guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
fFJNyHDbMzTDOuXa
6 yıl önce

XMbuDAZl – WCynMV qkbcneelokdw, [url=http://dyufxkrckhsc.com/]dyufxkrckhsc[/url], [link=http://kpgvzsktracv.com/]kpgvzsktracv[/link], http://wodhkeiugict.com/