Binlerce ağacı kesilmekten kurtarıyor
admin • 30 Ekim 2010 14:19:21 
Binlerce ağacı kesilmekten kurtarıyor

Türk Telekom, Türkiye genelinde aylık ortalama 40 bin kilogram kâğıdı geri dönüşüme kazandırarak yıllık ortalama 7 bin 680 adet ağacı kesilmekten kurtarıyor. 2010 yılının ilk 9 ayında Türk Telekom'un kâğıt dönüşüm miktarı 319 bin kilograma ulaştı. Türk Telekom'a bağlı 12 bölge müdürlüğü ve Ankara ve İstanbul'da yer alan genel müdürlük binalarında toplanan kâğıtlar, Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından yetkilendirilen şirketlere teslim ediliyor. 

Konuyla ilgili bilgi veren Türk Telekom Regülasyon ve Destek Hizmetleri Başkanı Şükrü Kutlu, çevreye duyarlı sürdürülebilir adımlar atarak ofislerde kullanılan kağıtların geri dönüşümü konusunda önemli mesafe kat edildiğine dikkat çekerek, "Türk Telekom Genel Müdürlüğü, 12 bölge ve 82 il müdürlüğünde kullanılan kağıtların geri dönüşüme kazandırılması konusunda büyük özen gösteriyoruz. Kağıt geri dönüşümünün ormanlarımızın yaşaması ve doğal miraslarımızı korumamız açısından ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Türk Telekom olarak çevreye zarar vermeyen hizmet ve uygulamalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

Gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakma hedefiyle iş süreçlerinde ve ofislerinde sürdürülebilir uygulamalar kullanan Türk Telekom, duyarlı müşterileri için de çevreye zarar vermeyen ürün, hizmet ve uygulama seçenekleri sunuyor. Türk Telekom, uçuş ve zaman tasarrufu sağlayan ve aynı odadaymış gibi görüntülü görüşme olanağı sunan telepresence ya da müşteri taleplerini akıllı telefonlar (PDA) ile takip ederek zaman ve kağıt tasarrufu sağlayan uygulamalarla iş süreçlerini yeniden yapılandırıyor. 

Türk Telekom ayrıca e-fatura ya da çevre dostu telefonlar gibi ürünlerle çevreye duyarlı müşterilerine alternatif sunarken sektörde e-sürdürülebilirlikle ilgili konuları organize eden ve kar amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluş olan GeSI çatısı altında da çalışmalarını sürdürüyor.İHA

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments