BİSİAD KONFERANS DÜZENLEDİ
admin • 29 Nisan 2011 12:36:13 
BİSİAD KONFERANS DÜZENLEDİ

 

Kurulduğu 2007 yılından bugüne kadar gerek kültürel gerekse de ticari olarak yurt içi ve yurt dışı geziler yapan ve konuklar ağırlayan BİSİAD’ın düzenlediği ve TUSKON (Türkiye Sanayiciler ve İşadamları Konfederasyonu Genel Sekreteri Dr. Mustafa Günay'ın katılımıyla gerçekleşen "Türkiye'nin ekonomik yapısı ve Tuskon'un oluşturduğu fırsatlar" konulu konferans dün saat 19.30'da 1. Organize Sanayi Bölgesi Subaşı Restoranda gerçekleşti. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu üyelerinin ve birçok sanayicinin de katıldığı konferans, yenilen yemek sonrası yayınlanan 10 dakikalık kısa bir film ile başladı.
Zaman zaman slayt gösterisi ile desteklenen konferansın açılış konuşmasını yapan BİSİAD Başkanı Yusuf Subaşı "Konumuz sivil toplum örgütlerinin birlik ve beraberlik içerisinde hareket edip, dertlerimizi ve sıkıntılarımızı en üst noktalara götürebilmek. Bu problemleri çözebilmek. Bunlarla ilgili girişimlerimizi hergün biraz daha kolaylaştırıp işlerimizde çıtayı daha yukarılara çıkartmak. Biz de dernek olarak TUSKON'un dünyada örgütlenmiş en büyük sivil toplum örgütünün bir üyesi olarak çok değerli kurucu üyemiz Mustafa Günay beyefendiyi ilimize davet etmenin gururunu yaşıyoruz. Arkadaşımızdan sıkıntılarımızda ve problemlerimizle ilgili dertlerimizi söyleyip onun değerli fikirlerininden istifade edip derneğimizin neler daha yapabileceğinin burada sohbetini yapacağız bu akşam. Bununla ilgili sivil toplum örgütlerinin dünyadaki örgütlenmelerinde neler yapabildiğini çok iyi bilmemizin gerekli olduğunu izah etmeye çalışacağız. Hepimiz sanayiciyiz üretiyoruz. İşadamıyız iş yapmaya çalışıyoruz. Ama hiçbirimiz tek başıma hakim olup istediğimiz gibi hareket edemiyoruz. Problemlerimizi belirli noktalara daha rahat götüremiyoruz. İşimizi yapamıyoruz. Bizim işimizi yapmamız demek bizim daha iyi örgütlenmemiz demek. Ülkemizin ekonomisinin daha iyi kalkınması ülkemizin refahının daha iyi olması ve ihracatının daha fazla olması dünyadaki ülkeler arasında daha iyi yerlerde olmamıza bağlı olduğunu düşünüyoruz. Derneğimizin amacı da bunlarla ilgili neler yapabiliriz. TUSKON'dan ve örgütümüzden daha iyi nasıl istifade ederiz" dedi.
TUSKON'un tanıtım videosu sonrası kürsüye gelen Türkiye Sanayiciler ve İşadamları Konfedarasyonu Genel Sekreteri Dr. Mustafa Günay " Biz insanlara pratik iş üretmeye çalıştık. Afrika ülkelerden gelen insanlar Türkiye'deki malların kalitesini ve insanların güler yüzünü bizim memletimizdeki atmosferi gördükçe etrafına anlatmaya başladılar. Geldiğimiz noktada şuan dünyanın her yerinden heyetler geliyor ve işadamlarımız etkin bir şekilde dünyayı gezmeye başladılar. Bugün baktığınızda Paraguay'a mal satan firmalarımız var. Bunlar o getirdiğimiz firmaların görüşmeleri neticesinde doğdu.
Dış ticaret firmalarımızı yeni pazarlara açmak onları her şekliyle desteklemek onların bütün sorunlarını çözmek için yola çıktık ve şuan çok şükür 31 binin üstünde üyemiz var. 150'ye yakın ülkede temsilciliğimiz var” dedi. HASAN GÜNER
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments