BOZÜYÜK’TE PROTOKOL KRİZİ
admin • 21 Mayıs 2011 14:03:06 
BOZÜYÜK’TE PROTOKOL KRİZİ

 

DSP İlçe Başkanı Hasan Özkan, gazetemize ziyaretinde yaptığı açıklamada, yaşanan protokol krizinin geçtiğimiz yıl da yapıldığını ve buna artık bir son verilmesi gerektiğini söyledi.

Protokolün, kamusal alan olduğunu ve kamusal alanda devletin kurallarının geçerli olduğunu söyleyen Özkan, şunları söyledi:

“Atatürk’ün ilçemize gelişinin 85. Yıldönümü töreninde, Belediye Başkanı Ahmet Berbeoğlu’nun, Ak Parti Bilecik Milletvekili Adayı Halil Eldemir’i kolundan tutarak protokole getirmesini şiddetle kınıyorum. Yapılan şey, Türkiye Cumhuriyetinin değerlerinin yıpratılması açısından görsel bir şölendir. Protokolde olmaması gereken kişileri protokole sokarak hiçbir şey elde edilemeyecektir.

Protokol, kamusal bir alandır. Bu kamusal alanda da devlet kuralları geçerlidir. Bu kuralları çiğnemek kimsenin haddine değildir. Bu yüzden Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu’nu şiddetle kınıyorum. Berberoğlu’nu, yaptığı hizmetlerde partisini ön plana çıkarttığı için de kınıyorum. Devlet kurumlarını yönetenler, devlet adamlarıdır. Yerel yöneticiler, kesinlikle hiçbir partinin hizmetinde olamazlar. Olacaklarda, Belediye Başkanlığını bırakarak siyasetin içinde olsunlar. Devlet kurumları, devlete baş kaldırılacak yer değildir”

CHP İlçe Başkanı Hüseyin Elmas’da yaşanan olayı kınadığını belirterek, “Ak Parti Bilecik Milletvekili Adayı Halil Eldemir’in protokole sokulmasını şiddetle kınıyorum. Bu tür törenlerde herkes bulunması gereken yerde olmalıdır. Biz CHP olarak her zaman nerede bulunmamız gerekiyorsa orada bulunuyoruz” dedi.

guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
İ.K.B.
11 yıl önce

Onların adetidir. – Bozüyük Akp nin adetidir.Kimin protokolde duracağını bilmezler.Eski ilçe başkanları da törenlerde olmaması gereken yerlerde durmuştur.Şimdi bile bazı törenlerde sırf kendini göstermek için olmaması gereken yerlerde dururlar.(Örnek;kutlu doğum haftası açılış programı ve Türbündeki hıdrellez kutlamaları)

sizden birisi
11 yıl önce

orası mı acaba? – Orası mı? Burası mı? Acaba?
Seçilmişlerin , seçileceklerin yeri orası bursı değil Halkın içinde olması önemli…