BU VAHŞETİN SORUMLUSU KİM?
admin • 12 Mayıs 2011 19:46:16 
BU VAHŞETİN SORUMLUSU KİM?

 

İddialara göre, ilçede yaşayan sokak köpekleri gece geç saatlerde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından zehirlendi. Vatandaşların ihbarı üzerine zehirlenen köpeklerin yanına gelen Bozüyük Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği (BOZHAYKO) üyeleri, zehirlenen hayvanları hayata döndürmek için ayran ve yoğurt yedirdiler. Buna rağmen hayata dönmeyen çok sayıda köpek, çeşitli yerlerde can verdi. 
Temizlik işleri firmasına ait araçlarla toplanan köpeklerden bir kaçının, halen yaşadığı görülürken, ölmüş köpeklerle birlikte şehirden uzaklaştırıldı. 
Bozüyük Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği (BOZHAYKO) Başkan Yardımcısı Ali Cengiz, dernekte düzenlediği basın toplantısında, Bozüyük’te hayvanların zehirlenerek öldürülmesine şahit olduklarını söyledi. 
Dernek olarak buna karşı olduklarını ve yaşanan olayı “vahşet” olarak nitelendiren Cengiz, şöyle konuştu:
“Son 1 senedir sokak köpekleri ciddi şekilde zehirleniyor. İnsanların bu duruma duyarlı olmasını istiyorum. Akşam öldürülen hayvanların kimi ölmüş, kimi ölmemiş çöp arabalarına atılarak nereye götürüldüğü belli olmayan bir şekilde götürüldüğünü gördük. Belediye Başkanından bize yardımcı olmasını istiyorum. Sokak hayvanları konusunda beraber bir çalışma yapmak istiyoruz. Derneğimiz faaliyete geçeli 6 ay olmasına rağmen Belediye Başkanımız bize yardımcı olursa havyan barınağını da kullanabiliriz. Biz, bu hayvanları sahiplenmek istiyoruz. Sokaklarda insanların kafasına göre Belediye ekiplerinin gelip bu hayvanları katletmesini istemiyoruz.”
Yaşanan katliama bir son verilmesi gerektiğini kaydeden Cengiz, “Yapılanlar bir vahşet, bunu halk da görüyor. İhbarları yapan halkımızdan Allah razı olsun. Bize her konuda yardımcı oluyorlar. Ama buna bir önlem almak lazım. Bunu yapmayalım. Barınağımızı faaliyete sokalım, beraber bir çalışma yapalım. 
Dün akşam felaket bir dehşet anı yaşadık. Çöp arabası gelip ölü ve diri hayvanları üst üste atarak bir katliam yaşadık. Bu şiddete karşı olduğumuzu göstermek için davacı olduk. Bunun sonucunu da bekleyeceğiz” dedi.AA
 
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments