CAĞ KEBAPLI ETKİNLİK

CAĞ KEBAPLI ETKİNLİK

 

 

            İlimizin en aktif dernek lideri olarak kendinden sıkça söz ettiren, mimarı olduğu her türlü sosyal faaliyette Bilecik-Erzurum kardeşliğinin altını çizen Bilecik Erzurumlular Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Lütfi Akyüz, yoğun bir katılımla gerçekleşen “Kış Akşamları Etkinliği”ne dair yaptığı açıklamada “Bir arada olmanın ve sohbet etmenin insanları kaynaştırdığını düşünüyoruz. Bu etkinliklerimizde Bilecik’imizin mülki amirleri ve idarecileri de bizleri yalnız bırakmıyor. Sayın valimiz, rektörümüz, müftümüz ve paşamız ile böyle bir etkinlikte bir araya geldik. Kendi kültürümüzün tanıtımını yapmak ve yaşanılan güzel anıları büyüklerimizle paylaşmak istedik. Yöresel tatlarımızı ikram ettik.  Teşrif eden konuklarımızdan Allah razı olsun. Minnettarım. Her zaman Bilecik’in emrindeyiz ve hizmetindeyiz” dedi.

            Etkinliğe dair görüş belirten Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar da şu ifadeleri kullandı:

“Bilecik Erzurumlular Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneğiilimizdeki en aktif derneklerden bir tanesi. Biz de kendimizi fahri Erzurumlu hissediyoruz. Ben Ağrı’da görev yaparken sıklıkla Erzurum’a gittim geldi. Erzurum’un tatlarını, zevklerini, güzelliklerini ve tarihini biliyoruz. Erzurumlu kardeşlerimiz dışarıdan gelen ve Bilecik’te yaşayan en büyük topluluk. Biz kendilerinden memnunuz.”

 

 

“Kış Akşamları Etkinliği”ne katılan Vali Halil İbrahim Akpınar, üzerindeki montta bulunan fermuarın azizliğine uğradı. Montunu çıkartmak amacıyla uzun süre fermuarı açmak için uğraşan Akpınar’a, İl Müftüsü Necati Tayyar Taş ve Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Azmi Özcan da yardım etti. 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam