CAMİNİN İHTİYAÇLARI İÇİN ODUN SATIYORLAR

CAMİNİN İHTİYAÇLARI İÇİN ODUN SATIYORLAR

 

 

HASAN GÜNER

2004 yılında, Hürriyet Mahallesi’nde inşaatına başlanan Kayı Boyu Camii’nde çalışmalar hayırsever vatandaşların yardımlarıyla devam ediyor.

Dörtte üçünün tamamlandığı ifade edilen camide tuvalet, ısıtma, çevre düzenlemesi, halı, kapı ve merdiven konularındaki eksiklikler giderilmeye çalışılıyor.

Kayı Boyu Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ehliman Bozkurt ile dernek üyeleri, 2005 yılı sonlarında alınan yönetim kurulu kararı ile vatandaşlar tarafından hibe edilen ağaçları keserek satışını yapıyor. Bu sayede elde edilen geliri caminin eksiklerini gidermek için kullandıklarını ifade eden dernek mensupları, satışlara ilginin yoğun olduğunu söyledi.

Caminin bodrum katında oluşturulan atölyede parçalanmış odun satışının yanı sıra arı kovanı imalat ve satışı da yapılıyor.

Dernek Başkanı Ehliman Bozkurt ile dernek üyeleri Muhlis Özkan, Nuri Çelik ve İrfan Gökdemir, gazetemize açıklamada bulunarak şunları aktardı:

“Bursa’nın Ulu Camii, Edirne’nin Selimiye Camii, Ankara’nın Kocatepe Camii, İstanbul’un ise Sultan Ahmet Camii var. Osmanlı Devleti’nin kurulduğu ilimizde de Kayı Boyu Camii olacak. Camimiz aynı zamanda Marmara Bölgesi’nin üçüncü büyük camisi. Ortalama dört yıldır camimiz bünyesinde açtığımız bayan Kur’an kursumuz var. Bilecik halkının bu değere sahip çıkmasını ve yardım etmesini bekliyoruz.”

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. bağış – emeği geçenlerden mevlam razı olsun.gezdim çok super olmuş.camimizin çok ihtiyacı oldunu biliyoruz.lütfen ey bilecikliler caminize sahip çıkın.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam