Çocukların tiyatro neşesi
admin • 2 Aralık 2010 18:35:13 
Çocukların tiyatro neşesi

 

Bilecik Belediyesi tarafından bu yıl 7’incisi düzenlenen Ulusal Bilecik Tiyatro Festivali, tüm coşkusuyla sürüyor. Festivalde daha önceki yıllar da olduğu gibi bu kez de çocuklar unutulmadı.

 

5 BİN ÇOCUĞA ULAŞILDI

Bilecikli çocuklar için özel olarak programa alınan “Taş Devri” adlı oyun, miniklerin büyük ilgisiyle karşılaştı. 5 Taş Çocuk Tiyatrosu oyuncuları tarafından 3 gün boyunca sahnelenen oyunu, toplam 5 bin çocuk izleyecek. 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü nedeniyle, Bilecik’te eğitim veren İş Okulu’nun öğrencileri de oyunu izleme şansı yakaladı. Çocuk oyunlar anaokullarında da sahnelendi.

 

TAŞ DEVRİ İLK KEZ SAHNEDE

Ercüment Doğan’ın genel sanat yönetmenliğini yaptığı 5 Taş Çocuk Tiyatrosu’nun oyunuyla “Taş Devri”, ilk kez televizyondan tiyatro sahnesine taşınıyor. Taş devrinde geçen oyunda arkadaşlık, temizlik, paylaşmak, merak ve öğrenme azmiyle ilgili mesajlar eğlenceli ve eğitici bir şekilde miniklere ulaştırılıyor. Tülay Doğan’ın yazıp yönettiği oyunun kostüm ve dekor tasarımı da yine Tülay Doğan’a ait.  

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, çocukların neşelerine eşlik etmenin büyük bir mutluluk olduğunu belirterek, “Onlar için sürprizlerimiz devam edecek” dedi.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments