“ÇÖZÜM SÜRECİ DERHAL BİTİRİLMELİDİR”

“ÇÖZÜM SÜRECİ DERHAL BİTİRİLMELİDİR”

İl Başkanı Gürses açıklamasında “Yıllardan beri  AKP Hükümetinin sözde çözüm sürecine neden karşı çıktığımız, PKK terör örgütünün siyasi uzantısı olan HDP’yi neden yok saydığımız gelinen süreçte daha iyi anlaşılmıştır” dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Bilecik İl Başkanı Ahmet Gürses açıklamasında “Öncelikle pkk terör örgütü tarafından şerefsizce katledilen tüm ŞEHİTLERİMİZE Allah’tan Rahmet, Türk Milletine Baş Sağlığı Diliyorum. AKP hükümetinin 2009 yılında Oslo ve Habur süreciyle başlatmış olduğu sözde çözüm sürecinin gelmiş olduğu nokta bugün Türk milletinin canını yakmaktadır. Analar ağlamasın diye terör örgütüne verilen tavizler, hem dağdaki teröristleri, hem de TBMM’ne kadar girmiş olan uzantılarını her zamankinden çok şımartmış, terör konusunda yine başa dönülmüştür.

 

  Başından beri karşı çıkılan bu çözülme sürecinde, MHP dün olduğu gibi bugün de haklı çıkmıştır. Terörü yok etmenin yolu müzakere değil mücadeledir. Başı küçükken ezilmeyen yılan, bugün dev haline gelmiştir. Bunun da tek müsebbibi AKP hükümetidir. Her seçim öncesinde uygulamaya sokulan göstermelik çatışmasızlık süreçleri ne yazık ki PKK terör örgütünü bitirmeye değil, daha da güçlenmesine yaramıştır. Bizlerin ülkemizin neresinde yaşarsa yaşasın Kürt kardeşlerimizle bir sorunumuz yoktur.

 

Bu topraklar üzerindeki Bin yıllık kardeşliğimiz ilelebet yaşayacaktır. Dün Kürt sorunu vardır diyerek yola çıkanlar, bugün MHP’nin yıllar öncesinden söylediği Kürt Sorunu yoktur, terör sorunu vardır çizgisine gelmişlerdir. Dün Oslo’da, Habur’da, İmralı’da, Dolmabahçe sarayında terör örgütünün sözde siyasi temsilcileri ile pazarlık masalarına oturanlar, bugünkü terör karşısında yaptıklarını inkâr eder hale gelmişlerdir. Dün çözüm süreci adı altında beyaz güvercin rollerine bürünenler, bugün Şahin kesilmektedirler. Dün davul zurnayla terörist başı bebek katili İmralı canisinin mektuplarını meydanlarda okutanlar, ona heyetler gönderenler, bugün tam tersi tavır içine girmişlerdir. Yoksa bunların hepsi önümüzdeki erken seçimlerde Türk Milletinin gözünü boyamak için mi yapılmaktadır. Yoksa Türk milleti bir seçim öncesi yine aldatılmak mı istenmektedir. 

 

Türk siyasetinde 46 yıldan bu yana her daim Türk Milletinden yana tavır almış, önce ülkem ve milletim, sonra partim diyen bir hareketin mensupları olarak, çözülme sürecine başından beri olduğu gibi bugün de karşıyız. Otuz yıldan beri Türk Milletinin başına musallat olan PKK terörünün ve onun TBMM’ndeki uzantılarına da karşıyız. Onlar yüzde kaç oy alırlarsa alsınlar, kaç milletvekili çıkartırlarsa çıkartsınlar bizler için, Türk Milliyetçileri için “Keemlem yekündür”.  Kısacası biz Milliyetçi Hareket Partililer için yok hükmündedirler.

 

Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli bugüne kadar olduğu gibi 7 Haziran akşamında da boşuna konuşmamıştır. PKK uzantıları ile hiçbir kulvarda yan yana gelemeyeceğimizi beyan eden Sayın Genel başkanımızın haklılığı çok geçmeden ortaya çıkmıştır. Bugün ülkemizi kan gölüne çeviren terör ile anladığı dilden konuşulmalı, sözüm ona çözüm (ÇÖZÜLME) süreci derhal bitirilmelidir. Türk milletinin sabrı daha fazla sınanmamalıdır. Milletimizin kardeşçe, birlik beraberlik içinde yaşamasının tek şartı, terör belasından kurtulmaktır. Teröre ve teröriste yüz verilmemelidir. Silah bırakmakla, silahları gömmekle bir çözüme varılamayacağı anlaşılmıştır. Dağdaki, ovadaki, şehirdeki ne kadar terörist varsa, silahları ile birlikte Türk Adaletine teslim olmalıdır. Seçimlerden önce barış türküleri söyleyen çakma demokrat, Nişantaşı ve etiler sosyetesinin oylarıyla meclise giren cici çocukları da pkk’yı terör örgütü ilan ederek ve terörle ilişkilerini keserek TBMM’ndeki asli görevlerine dönmeli, ya da o kutsal yapıyı derhal terk etmelidirler” dedi. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam