DEMİSAŞ’TA SULAR DURULMUYOR
admin • 3 Şubat 2011 12:53:25 
DEMİSAŞ’TA SULAR DURULMUYOR

 

Büyük yankı uyandıran bu açıklamanın ardından DİSK Birleşik Metal-İş İşyeri Temsilcisi Recai Büyükbeyhan iddialara yanıt vermiş “İnsanlar önce doğru ve dürüst olmalı. Daralan süreçte çalışanların umudunu kırmamalı. Örgütlü toplumları yok etmek için değil var etmek için çalışılmalıdır. Kimse sınıfına ihanet etmemelidir” demişti.

Kalkan, Büyükbeyhan’ın açıklamasından ardından yeni bir basın açıklaması yaparak şu cümleleri aktardı:

Disk Birleşik Metal İş İşyeri Temsilcisi Recai Büyükbeyhan’ın basına vermiş olduğu beyanatı ben ve arkadaşlarım okuyunca tekrar cevap vermek ve doğruları yeniden hatırlatmak istedik.

Sayın temsilci; bizi sınıfına yani çalışma arkadaşlarımıza ihanet etmekle suçlamaktadır. Ben ve arkadaşlarım ne sınıfına ne fabrikasına ne de içinde yaşadığı Vezirhan’a ihanet etmez, yapacak olana da müsaade etmez aksine sahip çıkarız.

Sayın temsilciye buradan seslenmek istiyorum; Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir hukuk devletidir. Hukuk devletinin bize tanımış olduğu bir hakkı kullanmak istememiz sizi niçin korkutuyor? Bırakın çalışanlar hür ve özgür iradelerine göre sandıkta kararını versin. Eğer ortada illa da bir ihanet varsa, bunu yasal olan bu hakkımızı bize kullandırmak istemeyenler yapıyor.

  Tekrar ifade edelim ki; burada hiç kimse keyfi davranamaz ve biz de sadece doğruları yapmak ve hakkımızı kullanmak istedik ve de kullanacağız.

Bizler çalıştığımız fabrikayı, sendikamızı ve çalışma arkadaşlarımızı düşman olarak görmüyoruz. Hırsımızla, duygularımızla hareket etmiyoruz. Yasaların bize tanıdığı haklar içinde aklımızla ve vicdanımızla hareket ediyoruz  ve de etmeye devam edeceğiz. Sayın temsilciyi de bu ölçüler içerisinde hareket etmeye devam ediyoruz. 

Unutmayalım ki yarın bu fabrikada beraber çalışacağız. Pişman olacağımız eylemlerde bulunmamak için sizi sağ duyuya çağırıyoruz.

guest
41 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
....
11 yıl önce

sağ duyu – işte bu kadar kimin ne olduğu zamanla ortaya çıkmaya başlıyor ve çıkacak… ama onların SAĞ duyuya yanaşacağını sanmıyorum. onların aklı fikri SOL duyuda çünük :):)

metin şenol
11 yıl önce

bravo yakup – sen haklısın kanki

demisaşlılar
11 yıl önce

YASAL HAKKINI KULLANDIN AMA.. – YAKUP YASALARIN SANA TANIDIGI HAKKI KULLANMAKTAN BAHSEDİYORSUN.AMA YASAYI BİLMİYORSUN.YADA İŞİNE GELMİYOR.YASA GREV OYLAMASI İÇİN İMZA GREV KARARINDAN SONRA YAPILIR.GREV KARARI BİZ DAHA ALMADIK.GREV KARARI ALMADAN BÖYLE BİR OLAYI YAPMAK NEDİR?AYRICA İŞVEREN ARAÇLARI İLE EV EV GEZEREK İNSANLARI İMZAYA ZORLAMAK DOGRU MU?AYRICA KASIM AYINDA İŞÇİ ARKADAŞLARI HER VARDİYADA TOPLANDIGINDA SÖZLEŞLEME İLE AÇIKLAMA YAPILIRKEN HİÇ SESİNİZ ÇIKMADI.DAHA SONRA NE OLDU DA BUNLARI YAPMA GEREGİ DUYDUNUZ.AKLIMA,İŞVEREN ARAÇLARI İLE GEZİLEREK YAPILDIGI İÇİN,TALİMAT ALDIGI GELİYOR… SİZİN AKLINIZA NE GELİYOR..

......
11 yıl önce

O zaman farklı mı olurdu? – ŞİMDİ HERHANGİ BİRİ ÇIKIPTA GREV KARARI İLANI ASILDIKTAN SONRA BÖYLE BİR İMZA TOPLARSA, AYNI EYLEMİ ONUN İÇİN DE YAPACAK MIYIZ?

metin
11 yıl önce

demisaş – Demisaş ta yaşanmakta olan kıritik bu sözleşme sürecinde benim adımı kullanarak yorum yapan arkadaşımı kınıyorum.Bu süreçte birlik beraberlik içinde olunulmalı ve çok hassas olunmalı diyorum.METİN ŞENOL

MERMER İŞÇİSİ
11 yıl önce

SENDİKA OYUNLARI – Elinizdeki işin kıymetini bilin bence medyadan takip ettiğim kadarı ile bu insanların sendika hakkındaki düşünceleri doğruymuş size sendika ekmek vermiyor,fabrika veriyor unutmayın bu işi de kaybederseniz sizleri mermer fabrikaları da kabul etmeyecek bunu böyle bilin olur mu?

VEZİRHANLI1924
11 yıl önce

HAK DAVA !!! – SEVGİLİ ARKADAŞLAR YAKUP VE MEHMETİ CANI GÖNÜLDEN KUTLUYOR.BU DİSK ŞİRRETLİĞİNİ İNSANLARA GÖSTERDİKLERİ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM (DEMOKRSİ PLATFORMU)

BİNLER'CE YAKUP VE MEHMET
11 yıl önce

KOYUNLUĞA HAYIR – Disk ve recai efendi bence bu yakup ve mehmetle daha fazla uğraşma çünkü sizin şirretliğinize her türlü verilecek cevapları var.daha fazla batmayın ve sendikanızı nefret ettirmeyin artık millet uyandı koyun değil bunu böyle bilin bence saygılar……….

HÜRRİYET
11 yıl önce

HÜRRİYET – ‘inancına güvenen inanç hürriyetinden korkmaz’bizim sendikacılarda güven olmadığı için inanç hürriyetinden de korktuklarından işçiye işverene her zaman korku imparatorluğu ile yaklaşmışlardır nitekim yakın tarihimize bakınca korku imparatorlukları her zaman yıkılmıştır DEMİSAŞ TA olduğu gibi bence sendika korku imparatorluğu kuracağına sevgi,mutluluk,hoşgörü,akıl,dürüstlük,şeffaflık imparatorluğu kursun.

İNSANA SEVGİ
11 yıl önce

GERÇEKLER – disk ve birleşik metal sendikasına bunları sorarsanız sevinirim ASİL ÇELİK BURSA;%0 BAYSAN İZMİT %0 DİTAŞ NİĞDE%0 AKKARDAN GEBZE %0 ASEMAT BURSA %0 VE BEKSA İZMİT %0 BU ARADA ASEMATTA GREVDE BİLE AİDAT ALDILAR BEKSADA %50 MAAŞLARI DÜŞÜRDÜLER BUNLARI KİM Mİ YAPTI DİSK BİRLEŞİK METAL SENDİKASI UYAN DEMİSAŞ UYAN BUNLAR DA SİZİN DERDİNİZ YOK KENDİ CEPLERİNİ DOLDURMA DERDİ VAR.

demisaş
11 yıl önce

mermer işçisine cevap – sen işine bak 3 ayda bir maaşını al ondan sonra gel sendikayı kötüle adama bak yav

SİVİL İTİATSİZLİK
11 yıl önce

DEMOKRASİ ELÇİLERİ – DİSK ve recai iyi oku yakup’un cevabını, senin beyanatında resmen sol bir ideoloji yatarken yakup’un kinde resmen demokrasi var ama anlıyorsanız tabii ki anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az

MERMER ÇALIŞANLARI
11 yıl önce

MERMER İŞÇİSİ – SİZ KENDİNİZİ NE ZENNEDİYORSUNUZ YA MERMER İŞÇİLERİNİ KÜÇÜK MÜ GÖRÜYORSUNUZ.İNŞALLAH MERMER SEKTÖRÜNE DÜŞÜNCE BENİM DUYGULARIMI ANLARSINIZ SİZE RAHATLIK BATIYOR ANLAŞILAN.AMA ŞUÇ İŞVEREN DE BEN OLSAM NE SİZİ NE DE O SENDİKAYI ORADA BİR DAKİKA BİLE TUTMAM.HELAL OLSUN O İKİ ARKADAŞA…

SİVİL İTİATSİZLİK
11 yıl önce

BAŞKALDIRIŞ – Arkadaşlar lütfen sizden ricam ayşe batumlu’nun kim olduğunu sorun ve araştırın kimlerin avukatı imiş.BDP milletvekili akın birdal’ın kimin sendikasının tesislerinde brifing verdiğini de sorun öğrenin ki bunları iyi tanıyın.DİSK’in gerçek yüzünü görün saygılar.

yakup kalkan
11 yıl önce

kımseye ıhanet etmedık derken – ya hala nlamıyorum ne yapmaya calıstıgını sen harbı koyunsun buların daha once neden dusunmedın yada paylasmadın. sen kafana gore ıs yapmayacaksın.pekı hala davanın pesınden kosuyosun pekı ala bunu neden baskanla deılde sendıkasız bır adamla beraber yapmaya calısıyosun..bravo sana.once adam ol.şimdi farzet geldın fabrıkaya ınsanların yuzune nasıl bakcan.ama bakarsın sen yuzsuzsun cunku.ben azıcık serefın olsa zaten bunlar olazdı daha oncekı ıslerındekı gıbı hala cok basarılısın tebrıkler sana ve kardesıne…

vezirhan ESNAFI
11 yıl önce

ALLAH RIZASI – İki arkadaşımızı canı gönülden kutluyorum.çok büyük bir oyunu bozdular bugün küfredenler yarın ALLAH razı olsun diyeceklerinden hiç şüphem yok.Yakup ve mehmetten ALLAH razı olsun yar ve yardımcıları olsun.

vezirhanlı
11 yıl önce

sen ve ??? –

ben ve benım gıbı dusunenler demısın kımmıs o senın gıbı dusunenler acık acık azsana yakup efendı sen ve fırma baska ha bırde ahmet kayan onuda unutmayalım dımı hadı cık gazateye bız bunlarız de bakalım gorelım bu ımzada herkes dıyorkı vefa borcum var o zaman fırma gıbı ıstıfa etsınlerde gorelım vefalarını aaa ıstıfa ederlermı tanmadan alınan zammı cebınıze ındırmesını blırsınız sız satılıklarrrr

vezirhan ESNAFI
11 yıl önce

SEN VE ‘YE’ CEVAP – BİZLER GİBİ KİM DÜŞÜNÜYOR BİLİYORMUSUN SOLCU OLMAYANLARIN HEPSİ VE TÜM ESNAF ANLADINIZ MI? APONUN AVUKATLIĞINI YAPAN DİSKİN AVUKATLIĞINI YAPAN DİSK SAVUNUCULARI..

demisaş
11 yıl önce

mermer işçisine cevap – bizler mermer işçisini küçük gördüğümüz yok sen kendini küçük gördüğün için bu hallerdesin sendikanın ne olduğunu bilmeyen fesat fitne ficurun tekisin bu ne hazımsızlık bu ne çekememezlik sendikayı ve bizi işten attıracan sen küçük düşünmeye devam et

işçi
11 yıl önce

oyun bozanlar – çok büyük bir oyunu bu iki kişi oynadı ama tutmadı. bölemezsiniz demisaşı. kendi oyunları altında kaldılar debeleniyorlar.

vezirhan sivil toplum örgütleri
11 yıl önce

sağ duyaya davet – Arkadaşlar lütfen bu fabrika osmaneli’lerden,bilecik’lilerden.bayırköy’lülerden,çok bize lazım olayları saptırmadan muhasebesini iyi yapın.burada zamdan vazgeçilsin,maaşlar düşsün veya başka sendika gelsin diye bi olay yok burada bu fabrikaya sahip çıkılma var,ve demokratik bi şekilde hak kullanma var lütfen sağ duyulu olup bu arkadaşlara sahip çıkalım herkes herkesi iyi tanıyor bizi birbirimize anlatmaya gerek yok bize bizden fayda var ve demisaş fabrikasından…

hukuk11
11 yıl önce

ERGENEKON OYUNU –

Saygı değer çalışan arkadaşlar olayları ulusal ve yerel medyadan takip ettiğim kadarı ile ergenekon oyununa alet oluyorsunuz.bence bu oyuna alet olmayın işinize sahip çıkın artık onların oyunlarını herkes biliyor işinize ve fabrikanıza sahip çıkın işsiz kalırsanız kimse yüzünüze bakmaz ortada kalırsınız.birde olaylara bu pencereden bakın.

DESTEK11
11 yıl önce

YASA DIŞI ÖRGÜTÜN AVUKATLARI – Sevgili demisaşlı arkadaşlar sendikanıza sordunuz mu?AYŞE BATUMLU’YU AKIN BİRDALI hiç cevap gelmedi de bi sorayım dedim.

ASEMAT BURSA
11 yıl önce

EKMEĞİMİZİ ELİMİZDEN ALDILAR – Bursadaki asemat işyerinde greve çıkan işçilerden aidat koparmaya çalıştılar.işveren bu işyerinde bir çok işçiyi işten çıkardı.temsilciler başta olmak üzere işçiler de sendikadan birer birer istifa ediyor.grev devam ediyor…ama ortada sendika yok..olmayan kim disk…

ASİL ÇELİK İŞÇİLERİ
11 yıl önce

SIFIR ZAM VEREN SENDİKA DİSK – Asil çelik işçileri olarak 30 ocak 2009 da greve başladık.eylül ayının ortasına kadar süren grev de birleşik metal sendikası,işverenin 3 yıllık sözleşme teklifini önce kabul etmedi.sonra da bu ayıptan kurtulmak için işçiler istedi diye 3 yıllık sözleşme imzaladı.ama ne sözleşme..8 ay boyunca grev yapan bizlere birleşik metal iş sendikası adına yakışır bir şekilde ‘sıfır zam’ aldı. ALLAH belalarını versin.

PORLANT ÇALIŞANI
11 yıl önce

PORLANT – Sevgili yorumcu arkadaşlar haberleri takip ettim arkadaşıma da sordum.bazı yorumlar da porlantı dA KARIŞTIRDI YAZMIŞSINIZ.yakup yaklaşık 1 yıl porlantta kaldı ve demisaşa girdiği için kendi çıktı.ve bir yılda da en iyi çalışan arkadaşlarımız dan dı. hatta işten çıkacağı zaman çıkmaması için bile bölüm amiri biraz daha dur dedi. niye böyle yalan iftiralara başvuruyorsunuz ki?

tarık erdoğan
11 yıl önce

kurtların sofrasında kardeş payı olmaz… – Disk ve birleşik metal bu ayıpını nasıl temizler bilmem ama bu olayı da ne mehmet ne de yakup peşini bırakır.çünkü yanlış kayaya çarptılar.bence disk gerçek yüzünü bu iki arkadaşta göstermeyecekti.diskin sofra’sın da kardeş payı olmadığını herkes biliyor çünkü onların sofrasında ayşe batumlu akın birdal yalçın küçük emek partisi tkp bdp halk evleri vs. var araştırın daha iyi görürsünüz…

demisaşlı sakin güçler
11 yıl önce

ARTIK YETER – DEMİSAŞ’TAKİ işçi arkadaşlarımızın orada gönüllü mü kaldığını zannediyorsunuz.yarısın dan çoğu sizden korktuğu için yakup’un ve mehmet’in başına gelenlerin kendi başlarına gelmemesi için kaldılar daha ne birliğinden bahsediyorsunuz.ekmek düşmanları ülkede kaos çıkarıcıları yasa dışı örgütü destekleyenleri destekleyenler sendikası disk ve birleşik metal……..

DEMİSAŞ SAĞ DUYU
11 yıl önce

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ – Bugün disk ve birleşik metalın bir pisliği daha çarşaf çarşaf medyada yer alıyor TÜRKİYE MİZİ karıştırdıkları yetmiyormuş gibi KIBRISI DA karıştırıyorlar.geçenlerde KIBRISTA TÜRKİYE aleyhtarı yürüyüşleri disk ve birleşik metalin organize ettiğini KIBRIS IN sendika kuruluşları beyan ettiler. bunların ne kadar şerefsiz olduğunu daha anlamadınız mı?uyanın demisaşlılar bunlar BDP nin izin den gidiyorlar ve sizi de alet ediyorlar.

demisaş çalışanı
11 yıl önce

demisaşlılar ‘a cevap – grev kararı alındı ve bu işçiye toplantı yapılarak beyan edildi ve hani sandık dedilerki sadık koyulmıycak siz ne hakla işçiye sormadan kendi kafanıza göre grev kararı alıyorsunuz sandığı koy grev çıkarsa ozaman greve çıkılır yani işçi isterse greve çıkılır siz istiyosunuz die deil

bülent
11 yıl önce

birlik,beraberlik,dayanışma bumudur – demisaş’ta çalışan işçi kardeşim yakup’a sonuna kadar destek veriyorum.disk’e bağlı birleşik metal size sesleniyorum sendikacılık nedir.eğer bilmiyorsanız ilk önce bunu öğrenin sendika demek üyelerinin hak ve menfaatlerini koruması demektir. sendika demek üyelerinin ne şartlarda olursa olsun yanında olması demektir.sizin gibi üyesini işten attırmak değildir.o baştemsilciye soruyorum senin asil görevin nedir.üyenizi işten attırmakmı yoksa üyelerinizin hak ve menfaatlerini sonuna korumakmı.bakın sendikacılığın ne olduğunu bilmeyen disk’in birleşik metalin ayıbıdır.insanları nereye kadar kandıracaksınız. ne zaman birşey yapmaya kalksanız gerçek yüzünüz ortaya çıkıyor.ama şunu unutmayınki bu işçiler bu yalanların hasabını soracaklardır size

vezirhan halkı
11 yıl önce

VEZİRHAN HALKI – Değerli demisaşlı çalışan arkadaşlar yaşananlara bizzat tanıklık ediyorsunuz.hani sendika sandık koyup sizin iradenize göre hareket edecekti. ama ne oldu şu an sizleri tehtid ediyor.bunlara alet olmayın.bakın tofaşı kaybetmişsiniz bun dan sadece siz mi etkileneceksiniz kamyoncu da etkilenecek sonra fabrikada bu kadar işçi mi çalışacak hayır akıllı olun bu işler çocuk oyuncağı değil birde bu olalar VEZİRHAN halkı da duyarsız değil bunu unutmayın……..

vezirhan halkı
11 yıl önce

KINA YAK BİRLEŞİK METAL – Tofaş gitti sıra otasan da sonra kına yakın diskçiler siz bölücüsünüz bunu biliyorduk ama şuan tam anlamı ile öğrendik. ama bunu unutmayın artık size vezirhan dar gelir.dua edin kimsenin burnu kanamasın kimse işsiz kalmasın bu sadece işçiye zarar değil kamyoncuya esnafa da zarar sizin amacınız üzüm yemek değil bağcıyı döğmek bunu biliyoruz.siz ergenekonsunuz siz pkk nın aponun avukatı ayşe batumlunun müvekkilisiniz siz militansınız lanet olsun.

arkadaşlarına ihanet etmeyen işçi
11 yıl önce

oku oku oku – http://haber.sol.org.tr/sonuncu-kavga/metal-sektorunde-greve-dogru-haberi-39333 okuyunda bazı gerçekleri görün. uyumayın. sadece demisaş değil. grev isteyen. herkes hakkını istiyor.

ümıt
11 yıl önce

cuş – ulan bende vezırhanlıyım sızler uc bes tan e cabulcucsunuz oturcak kımsenız yok boyle vezırhan halkı dıye hıtap etmeyın erkeksenız ısmınızı yazın sız vezırhanlı degıl vezırhanın yuz karalarısınız once ınsan olun yaptıgınız pıslıgı tum vezırhanlılara maal etmeyın

ahmet
11 yıl önce

eşkiyalar – senin adını yazmaya bile değmez sana hakaret etmek bile kelime israfıdır.ama kim yüz karası yakında sen ve senin gibiler görecek.esas pisliği kim yaptı herkes biliyor pkk gibi sandığı tehtid edeni edeni de biliyor ama bunlar da unutulmuyacak.şovmenlik yapma adam ol.

demisaş çalışanı ve eşi
11 yıl önce

hesap verin – 3 tane şeref(!!!!!!!) sendikacıve merkezdeki ağalar bizlere demokratve özgür sendika olduğunu söyleyen beyler oylama için niçin milletin özgür iradesine saygı duymayıp milleti tehtitle sindirdiniz mes bile üyesine sahip çıkarken maddi vemanevi sizler ne yaptınız sadece boş lakırtı yapıp ceplerinizi dolduracaksınız senelerdir kesilen aidatlarla maldivlerde tatilmi yapacaksınız bir sendika gırevdeyken işcisine maddi olarak azda olsa yardım yapamayacağını söyleyen sendikacılardan ne beklenir benden buzamana kadar kesilen aidatlar haram zıkkım olsun gece yatarken huzurlumusunuz hakkım helal olmasın

vezirhanlı
11 yıl önce

insan şerefi için yaşar.. – kimse burada memet yıldırımın avukatlığını ve yalakalığını yapmasın.sendikamız vardiya bazında konuşma yapıp greve gidiyoruz arkadaşlar ne diyosunuz dediğinde hiçbirinizin kılı kıpırdamadı ama memet abinize yukarıdan komut gelince hepiniz sendikanın karşısına geçtiniz.işten çıkartılmak korkusu ve baskısıyla şerefinizden ödün verdiniz.bunun adı özgür irade değil tam aksi zorba iradedir.sandığa giden 30 kişi ailenize bu hakaretleri ettirmeye hiç hakkınız yoktu..çok yazık size..

ahmet
11 yıl önce

insan için yaşara cevap – kimse kimseye avukatlık yapmıyor.tamam mı isimsiz yorumcu adını yaz da ben sana vezirhan da anlatayım duymak istediklerini bunu da unutma bu kadar yaşananlardan sonra siz daha haklı olduğunuzu mu savunuyorsunuz esas bundan sonra bakalım olacaklara ne kim haklı kim haklı değil ve bukadar işçiye ne anlatacaksınız.

SEREF
11 yıl önce

HARAMZADELER – Ben kafama gore yorumluyacam.Mehmet Yildirima isveren kesin 1daire 0araba vadetmistir.bu kadar atesleri sonmedine gore.isveren herzaman isciyi somurur.bunlari sayin Erdogan azdirdi.bizim sendika hakedene hakettigini yapmistir beyler.sorun yok it urur kervan yurur

.......
11 yıl önce

YAZIKLAR OLSUN – arkadaşlarınızı işten attırdınız ne oldu şimdi huzurlu musunuz.yarın sizde sendikaya muhalefet olursanız sizin de başınıza bu şeyler gelecek unutmayın sendikanın amacı kalıplaşmış zihniyet yaratmak yazık bu dünyada kim zerre kadar iyilik yaptıysa o iyiliği görmeden ölmeyecektir kim zerre kadar kötülük yaptıysada o kötülüğü görmeden ölmeyecektir..

......
10 yıl önce

diyor ki – şeref yazmayı iyi biliyon sıkıyosa kendi adını yaz!!! şerefsiz