SİYASETİN MALZEMESİ İNSANDIR
admin • 3 Şubat 2011 12:37:14 
SİYASETİN MALZEMESİ İNSANDIR

 

Tüzüğümüz gereği yapılan seçimde il başkanlığına seçildim. Vilayet ziyaretimizin ardından yerel basını ziyaret etmek istedik. Partinin temel ideolojilerinde değişiklik olmamak üzere her yönetimin ya da her başkanın farklı bir çalışma şekli olacaktır. Zor bir dönem. Önümüzdeki 4 -5 aylık süre seçim süreci. Bu süreçte elbette hızlandırılmış bir şekilde biz kendi düşüncelerimiz doğrultusunda hareket edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi geçmişi olan, köklü bir parti. Siyaseti vatandaş için yapıyoruz. Siyasetin malzemesi insan. Biz nasıl faydalı olabiliriz? Nasıl değişik bir şeyler üretebiliriz? Bunların çabasında olacağız.

 

“BASIN MENSUPLARINA

İHTİYACIMIZ VAR”

 

Partimizin kapılarını sonuna kadar açtık. Olumlu veya olumsuz her türlü eleştiriye de açığız. Herkesi dinleyeceğiz ve yanlışımız varsa düzeltmeye çalışacağız. O yüzden basın mensuplarıyla her zaman iç içe olacağız. Her türlü soruyu yöneltebilirler. Bizim veremeyeceğimiz cevap yoktur diye düşünüyorum. Bilecik’te birinci parti olabilmek için eksiklerimizi görmemiz lazım. Bunun için basın olmazsa olmaz bir kurum. Bizim basın mensuplarına ihtiyacımız var. 

 

“BÜTÜN PARTİLERİN ORTAK

PAYDASI AYNI”

 

Bütün siyasi partilerin veya ilimizdeki tüm insanların ortak paydası aynı. Bunları biraz daha mutluluk, refah, güzel yaşam ve güzel Bilecik gibi genişletebiliriz. Bunun için ne yapıp ne edebiliriz telaşımız budur.

 

“MİLLETVEKİLLİĞİ İÇİN BİR

GİRİŞİMİM OLMADI”

 

Partimizin kurumsal kimliği vardır. Siyasette şahısların üzerinden konuşmanın hiçbir anlamı yok. Biz köklü bir partiyiz ve kurumsal bir yapımız var. Partilerde elbette koltuklar değişir. Milletvekilli aday adaylığı konusunda benim bir girişimim olmadı. Yani öyle bir düşüncem olmadı. Bana göre hizmetin bir sınıflandırılmasının olmasının gereği yok. Vekil olarak da, üye olarak da hizmet edebilirsiniz bir partide. Ama elbette sevenlerin fikri beni milletvekilliği aday adaylığı yönündeydi. Ben herhangi bir açıklama yapmadım. Amacım şu anki görevimi layıkı ile yerine getirmektedir.

 

ŞEKER ADAY OLURSA DENGELER GELİŞİR Mİ?

 

Bilecik’te siyaset değişiyor ve gelişiyor. Ama şu da bir gerçek. Siyasette iki kere iki her zaman dört etmiyor. Şimdiden peşin hükümlü konuşmak doğru değil. Bahattin Bey elbette zamanında bakanlık yapmış, Bilecik’e de birçok hizmeti olan bir insan. Biz Bilecik’e hizmeti olan herkese hoşgörü ile ve iyi gözle bakıyoruz. Hangi siyasi partiden olursa olsun. Ama Bilecik’te CHP’nin bir gücü var. Bu gücüde bir daha ileriye taşımak için yola çıktık. Neticeyi hep birlikte göreceğiz.

 

“CHP HER YERDE OLACAK”

 

CHP önümüzdeki süreçte her yerde olacak. Sendikanın, işverenin yanında olacak. Devlet kurumlarında veya özel sektörde olacak. Aklınıza gelen her yere ulaşmaya çalışacağız. Organizasyon şemasına göre arkadaşlarımızın hepsi görevlerini yerine getirecekler. Yapacağımız uygulamalarla siyasi partilerin yapısına değişiklik getireceğiz, örnek teşkil edeceğiz”

guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
ABDULLAH HÜNKER
11 yıl önce

TEŞEKKÜR – İL BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM.DEDİĞİ GİBİ CHP HERYERDE HALKIN YANIN DA OLACAK HALKIN İKTİDARA GELMESİ İÇİN UĞRAŞ VERECEK.TEŞEKKÜR EDİYORUM BAŞKANIM BİLECİKTE BİLECİK İÇİN ÇOK GÜZEL İŞLER YAPACAGINDAN EMİNİM.