EĞİTİM-SEN’DEN BASIN AÇIKLAMASI
admin • 3 Ocak 2011 12:37:29 
EĞİTİM-SEN’DEN BASIN AÇIKLAMASI

 

Pir Sultan Abdal; “Cehennemde ateş yoktur, her insan ateşini bu dünyadan götürür”  diyor. Türkiye’de dokuz yıldır, cehenneme giden yolun taşları döşeniyor. Bu yolda bütün kurumlar değiştiriliyor, bozuluyor. Daha önce yaşanması düşünülmeyen olaylar yaşanıyor. Demokrasi adı altında etnik ırkçılık, bölücülük zirve yapıyor.

Ülkemizde herkes demokrasi istiyor. Güneydoğu’nun ağaları ülkemizin demokratikleşmesi için mücadele ediyor! Bütün bölücüler demokrat. Bebek katili unvanlı İmralı canisi herkesten daha çok demokrat. Hatta onun, “Demokratik  Cumhuriyet”  tezi bazı liderlere  ilham kaynağı bile oluyor. En sıkı komünist, toprağı bol olmasın, Stalin de demokrasi istiyordu, hem de en hakikisini. Hakkını yemeyelim, Hitler de gerçek demokrasinin peşindeydi!.

İleri demokrasi uğruna AB ve ABD’den beslenen sivil toplum örgütlerini de unutmamak gerekiyor.

Demokrasisi eksik bir ülkeye demokrasinin nasıl getirileceğini de ABD’nin Irak işgalinden öğrendik. Bir buçuk milyon insanın ölümü, tecavüz, hırsızlık, ülkenin şimdilik üçe bölünüşü…             

İşte size dört dörtlük demokrat olmanın yolu:

Bölücü olacaksın.                                                                                                                      

Türk milletini reddedip, çok milletli yapıyı savunacaksın.                                                                                                            

Türk değil, Türkiyeli olacaksın.                                                                                                        

“Bayrakları bayrak yapan üstündeki yıldızlardır,                                                                

Toprak eğer iyi para ediyorsa vatandır” …Anlayışını benimseyeceksin.                                                                                    

Birkaç resmi dilin olmasını zenginlik sayacaksın,                                                                     

  Anayasadan Türk adını tamamen sileceksin.                                                                          

Türkiye’de ayrı bayrağı, meclisi, maliyesi, eğitim dili, askeri gücü olan yapıyı ülkenin bütünlüğüne aykırı bulmayacaksın, hatta milli birlik projesi sayacaksın.. 

Fransız Anayasasında “Fransız” adı 5 defa geçiyor. Alman Anayasasında 45 defa “Alman”, 17 defa Almanya” adı geçiyor. Türk Anayasasında “Türk” adının geçmesi neden herkesi rahatsız eder?

Ulus devletten, üniter yapıdan rahatsız olanlar ve federal devlet modelini bize önerenler önce Yugoslavya’yı hatırlasınlar ya da bugün bölünmenin eşiğinde bulunan Belçika’ya baksınlar. O da yetmez diyenler için Alfred Stepan’ın şu uyarısını hatırlatalım:

Komünist siyasî sisteminde sekiz Avrupalı devlet vardı. Bunlardan beşi üniter devletlerdi (Macaristan, Polonya, Romanya, Arnavutluk ve Bulgaristan). Üçü federaldi  (Sovyetler Birliği, Yugoslavya ve Çekoslovakya).  Mucizeler yılı 1989’dan yedi yıl sonra bu beş üniter devletten beşi de hâlâ üniter devlettir. Üç federal devlet ise 22 devlete bölünmüştür.

Bütün veriler, demokratik açılım diye başlayıp demokratik özerklik diye devam eden sürecin, aslında 100 yıllık, Türkiye’nin eyaletlere ayrılması projesinin bugünkü versiyonu olduğunu gösteriyor. 

Her şeyin çok pahalı olduğu bu ülkede, ıspanak fiyatına satılan demokrasiye bizler inanmıyoruz.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments