ELDEMİR İLK MAZBATASINI ALDI

ELDEMİR İLK MAZBATASINI ALDI

7 Haziran genel seçimleri sonucunda Bilecik seçmeninin 49 bin 172'sinin oyunu alarak ilk sıra milletvekili olmaya hak kazanan AK Parti Miletvekili Halil Eldemir, dün itibariyle mazbatasını aldı. 
Mazbata alımı öncesi başta Eldemir, eşi ve çocuğu olmak üzere pek çok partili  parti seçim kurulu önünden Adliye Sarayı'na kadar bir yürüyüş gerçekleştirdi. 
Yürüyüş esnasında esnafları ve halkı selamlayan Eldemir, kendisine  verilen destek için teşekkür etti.Adliye Salonunun küçük molması nedeniyle partililer salona sığmayınca mazbata töreni Adliye Sarayı önünde gerçekleştirildi. Eldemir'in mazbatasını veren Ağır Ceza Reisi Halil İbrahim Aktepe, "7 Haziranda yapılan milletvekili genel sçeimleri sonucu Adalet ve Kalkınma Partisi Bilecik'te birinci parti oldu. Kendilerini kutluyorum. Seçimleri sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir biçimde gerçekleştirdik ve bitirdik. Hiçbir itiraza, hiçbir sıkıntıya neden olmadan bunu bütün siyasi partilerimize ve personelimizle birlikte tamamladık. Kendilerini tebrik ediyorum. Mazbatalarını takdim ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun."dedi.
"Tüm Bilecik'in vekili olacağım"
Seçim sürecinin  seçim kurulu açısından da yoğun bir zaman olduğunu belirten Eldemir ise Aktepe'ye çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Hayatının ilk mazbatasını aldığını belirten Eldemir, çalışmalarında mahcup olmamak için Bileciklilerden kendisine dua etmesini istediğini belirtti. Eldemir şöyle konuştu:
"Çok değerli il başkanım,  belediye başkanım, ilçe belediye başkanlarımız, teşkilatımızın değerli mensupları, çok değerli hemşehrilerim hepinizi saygıyla selamlıyorum. Bugün hayatımın ilk mazbatasını allmış oluyorum. O da milletvekilliği mazbatası oluyor. Ben, Bilkecikli hemşehrilerimin teveccühüne çok teşekkür ediyorum. Bugün 7 Haziran itibariyle huzur içerisind egeçen bir seçim sürecini tamamlamış olduk. Bilecikli heöşehrilerimiz bizi milletvekili olarak görmek istediklerini sandıkta beyan ettiler. Biz de bu beyanın neticesinde bugün mazbatamızı almış oldular. Bugüne kadar Ak Parti'nin milletvekili adayı olarak seçim meydanlarında dolaşmıştım. Bilecik'imizin bütün köylerinde, mahallelerinde, ilçelerinde dolaştık. Bugün itibariyle artık bize oy versin, vermesin tüm Bilecik'in milletvekili olarak bundan sonra Bilecik'e ve ülkeme hizmet etmeye hazır olduğumu belirterek bu mazbatayı alıyorum. Bütün hemşehrilerimden bir isteğğim var, sizlerden dualarınızı istirham ediyorum. Cenab-ı Allah önce kendisine karşı beni sonra da siz değerli hemşehrilerime karşı mahcup etmesin diye sizlerden özellikle dua istirham ediyor, hepinize saygılar sunuyorum."
Törenin ardından Eldemir ve partililer Adliye Sarayı önünde toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirdi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. hakiki CHP Lİ.BİLECİK – iyide çok hoş hayırlı olsun anlamadığım bir husus vezirhan belediyesi şrnlik yaptı sen heryerde.akp çoğalırken sen çoook geriledin daha iyi günlerin halen teslim aldıklarını yiyorsun az kaldı sonunu görelim gerçi deliye hergün bayram.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam