“EN UFAK HIRSIZLIK YAPAN ADAMIN CİĞERİNİ SÖKERİZ”

“EN UFAK HIRSIZLIK YAPAN ADAMIN CİĞERİNİ SÖKERİZ”

Dursun: “Gece uyuyamıyorum, kanıma dokunuyor”

 Kürsüye gelen Dursun’un “Önümüzde biliyorsunuz seçim var. Muhalefet haklı olarak iktidar partisini eleştiriyor. Eleştiriyor normaldir, fakat hırsızlık oldu, hırsızsınız. Her gittiğimiz yerde hırsızsınız, sattınız dediğiniz zaman ben bir vatan sever olarak buna cevap vermek durumundayım. Gece uyuyamıyorum, kanıma dokunuyor. Mecbur vereceğim.” ifadelerini kullanması üzerine meclis bir anda gerildi.

 

CHP Meclis Üyeleri, Meclisi Terk Ettiler

Bir süre tartışan meclis üyeleri Dursun’a bu tür konuların konuşulacak yerin meclis olmadığını seçim meydanında olması gerektiğini ifade ettiler. Bunun üzerine Dursun ise Belediye ve Selim Yağcı ile ilgili konulara cevap verdiğini belirtti. Dursun “İlk önce şunu söyleyeyim Selim Başkan’a, bize hırsız diyen, en ufak hırsızlık yapan adamın ciğerini sökeriz, hiç kimseye bırakmayız” ifadelerini kullanmasının ardından CHP Meclis Üyeleri Ali Çakır ve Ayhan Arslan Ak Meclis Üyesi Ebu Talip Dursun’un konuşmasını tamamlamasını beklemeden toplantıdan ayrıldılar.

 

“Biz öyle bir şey demedik, arkadaşımız kendi kendine gündem yaratıyor” diyen MHP Meclis üyelerine Dursun “duyduklarımı söylüyorum” diyerek cevap verdi.

 

 Özgen: “şu anda söylediği şeyler kabul edilir şeyler değil”

CHP Meclis üyesi Seyfi Özgen ise tepkisini dile getirerek “Biz burada 13 tane Belediye Meclis toplantısı yaptık. Yaptığımız toplantılarda konuştuğumuz şeyler Bilecik’in sorunlarıyla ilgili yereli kapsayan şeylerdi. Yerel politikada hiçbir ne sizin şahsınıza hedef alan ne de diğer Belediye Meclisi Üyelerini hedef alan konuşma yapmadık. Şadan bey burada. Geçen meclisle ilgili ben kendilerine bir şey ilettim. Ben özür dilemedi ama biz ağabey kardeşiz. Sarıldık, birbirimizi öptük. Konu bitti. Biz burada konuşuyoruz, dışarıyı tartışmıyoruz. Şimdi genel siyasete girecek olursak hepimiz farklı şeyler söyleriz, gündem başka yere gider. Biz gündem farklı şeyler getirmedik, şurada dostça herkes güzelce seçimini yaşasın, bitsin. Gerginliğe gerek yok. Bizim söylediklerimiz yapılan çalışmalarla ilgiliydi. Bunlar burada konuşulur. Ebu Talip bey de gündeminde olan maddeleri konuşmak istiyorsa biz kendisini saygıyla dinleriz ama şu anda söylediği şeyler kabul edilir şeyler değil.”  ifadelerini kullandı.

 

Dursun: “Buna sattı diyemezsiniz”

Özgen’den sonra tekrar söz alan Ebu Talip Dursun “Seçim meydanlarında sattı dediler. Satmak öyle olmaz. 2,5 trilyonluk yer sattı Başkan. 36 trilyonluk yer aldı. Buna sattı diyemezsiniz. Sattı nasıl olur. Şu köprünün başında SSK binası var. Onu sadece devletin SSK borcuna devlet el koydu. Satmak öyle olur ve onu da geri alacağız Allah’ın izniyle. Siz sattınız, biz geri alacağız. Her yerde söylüyorsunuz ama kim vatanı satmış, kim satmamış belli oluyor” diyerek sözlerine devam etti.

 

CHP Meclis Üyesi Özgen ise Ak Parti Meclis Üyesi Dursun’a bir soru sormak istediğini belirterek  “Belediye’nin gerçekleşen bütçesi kaç lira, gideri kaç lira, kaç liralık borcu olduğunu lütfen açıklasın, hep beraber öğrenelim. Buraya girersek olay hakikaten tehlikeli olacak.” dedi.  

 

Bunun üzerine araya giren Başkan Selim Yağcı, Ebu Talip Dursun’a sözlerini bağlamasını istedi ve Dursun’da şiir okumasıyla sözlerine son verdi.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam