ERDOĞAN’A HAKARET DAVASI ERTELENDİ

ERDOĞAN’A HAKARET DAVASI ERTELENDİ

2014 yılının Mart ayında gerçekleşen Berkin Elvan Yürüyüşü’nde; attıkları sloganlarda “Hırsız Tayyip Erdoğan”, “Katil Tayyip, hırsız AKP” ifadelerini kullandıkları iddiasıyla Türkiye Liseliler Birliği (TLB) üyesi olan lise öğrencisi Gülçin Gezer ve Ferdi Ziyanak’a dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettikleri iddiasıyla haklarında dava açıldı.

Bilecik Asliye Ceza Mahkemesi’nde “Kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaretten” davanın bugün ilk duruşması görülürken lise öğrencileri Gülçin Gezer ve Ferdi Ziyanak suçlamaları reddederek Berkin Elvan’ın ölümünden etkilenerek yapılan gösteri yürüyüşüne katıldıklarını ifade ettiler. Lise öğrencileri yürüyüş sırasında attıkları sloganları hatırlamadıklarını söyleyerek beraat talebinde bulundular.

Görülen duruşmada yürüyüş esnasında çekilen kamera kayıtlarının incelenmesi için dava 3 Temmuz tarihine ertelendi. Duruşma sonrası açıklama yapan Türkiye Gençlik Birliği Bilecik İl Başkanı Soner Serin, 3 Temmuz’a ertelenen davada tüm Bilecikli vatanseverleri desteğe çağırdı. Serin, “Arkadaşlarımızı her zaman olduğu gibi bu dava sürecinde ve sonunda yalnız bırakmayacağız. Arkadaşlarımız hiçbir zaman suç içeren söylemlerde bulunmamışlardır. Dava 3 Temmuz’a ertelendi. 3 Temmuzda tüm vatanseverleri, yurtseverleri arkadaşlarımıza sahip çıkmaya çağırıyoruz.” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam