Erdoğan’a hakarete “denetimli serbestlik”

Erdoğan’a hakarete “denetimli serbestlik”

Bilecik’teki eylemlerde” Hırsız Tayyip Erdoğan”, “Katil Tayyip, hırsız AKP” ifadelerini kullanarak Erdoğan’a hakaret ettiği iddia edilen gençlerin ilk davasında kayıtların incelenmesi için 3 Temmuz 2015 tarihine erteleme kararı verilmişti.

“Eleştiri sınırı aşılmıştır”

Bilecik Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen dava sonucunda davalı iki gencin attığı sloganlarda “eleştiri sınırının aşıldığı” gerekçesiyle “suçlu bulunduklarına” karar verildi. Mahkeme neticesinde gençler 7 ay 25’er gün hapis cezasına çarptırıldı.

3 yıl Denetimli serbestlik

Ceza daha sonra kişi başı 4 bin 700 TL adli para cezasına dönüştürülürken davalıların yaşlarının 18’den küçük olduğu için denetimli serbestlik yasasından faydalanmalarına karar verildi. 3 yıl boyunca denetimli serbestlik kanunu içerisinde hareket etmek zorunda olan gençler 3 sene içerisinde bir suça karışmadıkları takdirde cezadan muaf tutulacak.

“Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvuracağız”

Mahkeme çıkışında açıklama yapan TGB İl Başkanı Soner Serin, “Bilindiği üzere dava sonucu olarak iki arkadaşımız ayrı ayrı 3 yıl ertelemeli 4bi 700 TL  para cezası verilmiştir. Bu sonuç bizlere şunu göstermektedir. Türk gençliğinden korkuyorlar, yeni nesilden, TaLeBe'ler den korkuyorlar. Çünkü onlarda çok iyi biliyor Cumhuriyet yıkıcılarına karşı yılmadan dimdik karşılarında duranlar bizleriz. Bu dava sonucunu burada bırakmayacağımızı gerektiğinden Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvuracağımızı yüce Türk Milletine bildiririz.”ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam