FRANSA’DAN GÖLPAZARI’NA KARDEŞ ZİYARETİ

FRANSA’DAN GÖLPAZARI’NA KARDEŞ ZİYARETİ

Konu hakkında Gölpazarı Belediye Başkanı Vedat Kazıcı “Toul Belediyesi sınırları içerisinde yaşayan Gölpazarılı hemşehrilerimizin hem yaşadıkları belediyeyle hem de Gölpazarıyla olan bağlarını güçlendirmek bizim için çok önemli bir amaçtır.”dedi.

Gölpazarı Belediyesi sosyal paylaşım sitesinden yapılan açıklama:

Kazıcı: “Gölpazarıyla olan bağlarını güçlendirmek bizim için çok önemli bir amaçtır”

Fransa'nın Toul Belediyesi ile kardeş belediyelik çalışmalarına 2015 yılının şubat ayında başlayan Gölpazarı Belediyesi, iki belediye arasındaki işbirliğini bilhassa tecrübe aktarımı seviyesinde arttırmak üzere ilk adımı attı. 27-30 Temmuz 2015 tarihleri arasında Gölpazarı Belediyesi'nin misafiri olarak bir çalışma ziyareti gerçekleştiren Fransız Toul Belediyesi, kültür sanat, eğitim, turizm ve mali işlerden sorumlu başkan yardımcılarını Gölpazarı'na yollayarak, kardeş belediyesine verdiği önemi göstermiş oldu. Özellikle belediye sınırları içerisinde 1960'lı yıllardan bu yana bir çok Türk vatandaşının yaşadığı Toul Belediyesi, bu ziyaretin aynı zamanda kendi hemşehrileriyle daha da yakınlaşmalarına sebep olacağı için mutlu olduklarını belirtti. Bu yönde fikir belirten Gölpazarı Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, ''Toul Belediyesi sınırları içerisinde yaşayan Gölpazarılı hemşehrilerimizin hem yaşadıkları belediyeyle hem de Gölpazarıyla olan bağlarını güçlendirmek bizim için çok önemli bir amaçtır. '' dedi.

Gölpazarı Belediyesi de Fransa’ya gidecek

Gölpazarı programları kapsamında pek çok farklı çalışma ziyareti gerçekleştiren Toul ve Gölpazarı Belediyesi meclis üyeleri, Gölpazarı Belediyesi'nin Mimar Sinan Üniversitesiyle ortaklaşa gerçekleştirdiği ''Köyünü Yaşat'' projesi çalışma sitesini ziyaretinde Toul Belediyesi görevlileri programın kapsamından son derece etkilendiklerini ve bu bağlamda kendi belediyelerinin de bu yöndeki çalışmaların eksikliğini hissettiklerini belirttiler. Ev sahibi Gölpazarı Belediyesinin gerçekleştirdiği organizasyonla, Toul Belediyesi ziyaret ekibi, Turizm ve Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Claudine Camus, Kültür ve Sanattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Gerard Jean Marie Howald ve Sosyal Hizmetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Bahar Demirbaş ve uzun yıllardır Toul'de yaşamakta olan Gölpazarlı Hemşehrimiz Ahmet Seçkin, sadece Gölpazarı'nda değil, Gölpazarı'nın yurt içindeki kardeş belediyeleri olan Eskişehir ve İstanbul'da da çeşitli belediyelere gerçekleştirdikleri gezilerle Türkiye'deki yerel yönetimler hakkında da fikir sahibi olma fırsatı buldular. Bu kapsamlı ziyaret programından son derece memnun kalan Toul Belediyesi ziyaret ekibi, Gölpazarı Belediyesi'ni de en kısa zamanda Fransa'da ağırlayarak belediyeler arasındaki işbirliliğini pekiştirmek istediklerini belirttiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam