GAZETECİLER GÜNÜ KUTLANDI
admin • 10 Ocak 2011 18:01:52 
GAZETECİLER GÜNÜ KUTLANDI

“PELİTÖZÜ GÖLETİ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR”

Sohbet esnasında Bilecik’e dair önemli projelerden bahseden Vali Akpınar, Pelitözü Göleti hakkında açıklamalarda bulundu. Akpınar, “Başka bir alternatifi olmayan Pelitözü Göleti bunca zaman neden düzenlenip halka kazandırılmadı. Biz orayla ilgili çalışmalara devam ediyoruz. Su ve kanalizasyon hatlarını çektik.

50 olan oturak sayısına 50 tane daha ilave yaptık. Tuvalet ve çeşmeler yaptık. Şimdi tuvaletlerin yanlarına ufak büfeler düşünüyoruz. Hem tuvaletlerin temizliğini üstlenen hem de vatandaşların ufak tefek ihtiyaçlarını karşılayabilecek ufak büfeler.

Benim projem olan yaya yolu tamamlandı. Vatandaşların araçlardan korkmadan rahatlıkla yürüyüş yapabilmeleri sağlanacak bu sayede. Bu tip ücretsiz hizmetler ile vatandaşların güzel vakit geçirebileceği bir ortam oluşturacağız” dedi.

 

“BAĞLANTI YOLLARININ YENİLENMESİ LAZIM”

Yapılan çevre yolu ile şehrin bağlantı noktalarının yenilenmesi gerektiğini söyleyen Akpınar “O güzel yollardan sonra şehre giriş, adeta köye giriş gibi oluyor. Bu konuda çalışma yapmak zorundayız. Otogarın aşağıya taşınması söz konusu. O nedenle tren garımızı modernleştirmek zorundayız” dedi. Bu konuda Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım görüştüklerini belirten Akpınar, bakan beyin bu konuyla ilgileneceğin aktardı.

Vali Akpınar ayrıca Özel İdare için yeni modern bir bina yapmak istediklerini ve eski binanın olduğu alana konut yapılabileceğini söyledi. Rantı çok yüksek bir mevkide yapılacak konutların rağbet görebileceğini belirten Akpınar “Özel İdare için farklı projeler geliştiriyoruz. Yapılacak düzenlemeler sonrası valilik binası bile oraya taşınabilir. Ayrıca Özel İdareye ait iş makinelerinin şehir içinde olması hoş değil. Onları şehir dışına taşıyabiliriz” dedi.

 

“VAR GİBİ GÖZÜKEN AMA OLMAYAN KONUT ÇOK”

Gelişen üniversite ile birlikte konut sıkıntısı oluşacak diyen Akpınar, şu anki mevcut yapılarında en az yarısının sağlamlık açısından yetersiz olduğunu ve yıkılıp yeniden yapılması gerektiğini belirtti. 

 

TÜZÜN: ''BASININ BAŞARISI VE KALİTESİ ÇALIŞANLARININ NİTELİĞİYLE YÜKSELİR''

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, basının kalitesinin çalışanlarının niteliğiyle yükseleceğini bildirdi. Tüzün, ''10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'' dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, halkın haber alma, kamuoyu oluşturma ve anlatım özgürlüğünün güvencesi basının, iletişimin en etkili kanallarından biri olduğunu kaydetti. Özgür basının halka doğru ve eksiksiz bilgilendirmeleriyle, yansız haber akışı sağladığı ölçüde insanların olayları, gerçekleri ve sorunları kavramasını, toplum bilinci içinde dünyayla bütünleşmesini, toplumsal yaşama etkin biçimde katılmasını kolaylaştırabileceğini belirten Tüzün, şunları ifade etti: ''Bağımsız ve tarafsız basının olmadığı bir ülkede demokrasiden ve özgürlüklerden söz etmek mümkün değildir. Basının başarısı ve kalitesi, çalışanlarının niteliğiyle yükselir. Güç koşullar altında çalışan gazetecilerimizin sendikal haklarının korunması ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi için başta meslek örgütleri olmak üzere herkes çaba göstermelidir. Her şartta ve her koşulda görevleri peşinde olan gazeteciler, doğal olarak, her türlü tehdit ve yıpranma ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu sebeple gazetecilerin ekonomik ve sosyal imkânları hususu önem arz etmektedir. Ülkemizde, 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe sokulan 212 sayılı yasa ile gazetecilerin bu sorunlarına, sınırlı ölçüde de olsa, çözüm getirmeye çalışmıştır. Bu yasanın önemini halkımız ile paylaşmak isteyen gazetecilerimiz, her 10 Ocak'ı Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlamaktadırlar. Gazetecilerin çalışma şartlarının tüm Türkiye'de daha da iyileştirilmesi, basın özgürlüğünü kısıtlayan engellerin ortadan kaldırılması ve hak ve özgürlüklerinin evrensel standartlara kavuşturulması, kuşkusuz medyamıza güç kazandıracaktır. Bu duygu ve düşüncelerle ilimizde faaliyet gösteren tüm yayın organlarımızın çalışanlarının gazeteciler gününü kutluyor selam ve saygılarımı sunuyorum.'' 

 
 
EMNİYET MÜDÜRÜ DEMİRCİ: ''İLKELİ, TARAFSIZ VE SORUMLU GAZETECİLİK ANLAYIŞIYLA GÖREVİNİ YERİNE GETİREN GAZETECİLERE BAŞARILAR DİLİYORUM''
 
Bilecik Emniyet Müdürü İbrahim Demirci, ilkeli, tarafsız ve sorumlu gazetecilik anlayışıyla görevini yerine getiren tüm çalışan gazetecilerin günlerini kutladığını ve başarılar dilediğini kaydetti. 
Demirci, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamasında, demokrasinin güçlenmesine katkı sağlayan, sorunları gündeme taşıyarak kamu görevlilerine çalışmalarında yardımcı olan bilgi ve haber akışını sağlayarak toplumun bilgilenmesi ve aydınlanması konusunda önemli bir görevi yerine getiren basının özgürlükçü ve çoğulcu demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından birisi olduğunu bildirdi. 
Demirci, açıklamasında şunları kaydetti: 
''Önemli bir kamu görevinin yerine getirilmesi olduğunu düşündüğümüz gazetecilik mesleğini hayat biçimi haline getiren, ilkeli, tarafsız ve sorumlu gazetecilik anlayışı çerçevesinde, gece, gündüz, kar, yağmur, çamur, soğuk demeden büyük özveri göstererek, görevlerini mesleğin gerektirdiği bilinç ve sorumlulukla başarıyla yerine getiren güvenilir habercilik anlayışla görevlerini sürdüren tüm çalışan gazetecilerin bu mutlu gününü kutlar, meslek hayatlarında sağlıklı, mutlu ve başarılı günler dileriz.''AA
 
TAYFUR ÜN DE KUTLADI
 
Dün, Çalışan Gazeteciler Günü olması münasebetiyle, Bilecik Eski Milletvekili Tayfur Ün, Bilecik Üniversitesi Rektörü Azmi Özcan, AK Parti Teşkilatı ve Çalışkan Karıncalar Derneği çeşitli hediyeler göndererek gazetemizi kutladıklarını ilettiler. 
Konuyla alakalı görüş belirten Bilecik Eski Milletvekili Tayfur Ün şu cümleleri kurdu:
“Basın emekçilerinin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü en içten duygularla kutluyorum. Eski bir basın çalışanı olarak, onların sorunlarını en iyi bilenlerdenim. Bugün maalesef, gerçek basın emekçileri haklarını alamamakta; aynen siyaset gibi derin bir yozlaşmanın girdabında çabalamaktadırlar. Yasama, yürütme, yargı erkinden sonra en büyük güç olan basın, onurlu ve sabırlı mücadelesinde elbet bir gün başarılı olacaktır. Gazeteniz şahsında ülkemizdeki tüm gerçek basın çalışanlarının gününü yürekten kutluyor başarılar diliyorum.”

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments