HACI ADAYLARI KUTSAL TOPRAKLARA UĞURLANDI

HACI ADAYLARI KUTSAL TOPRAKLARA UĞURLANDI

 Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan hacı adayları yakınları tarafından dualar eşliğinde kutsal topraklara uğurlandı. Bilecik’ten 20 hacı adayının uğurlandığı ikinci kafileyi uğurlamaya Bilecik Milletvekilleri Halil Eldemir ve Yaşar Tüzün, Vezirhan Belediye Başkanı Mehmet Duymuş, Bilecik Belediye Başkan Vekili Nihat Can, Ak Parti Bilecik İl Başkanı Av. Kadir Bayrak ve MHP İl Başkanı Ahmet Gürses katıldı.

Açıklama yapan İklim Turizm Bilecik şubesi yetkilisi Cengiz Çelik şunları ifade etti.” 2015 Yılının hac sezonu dün itibariyle başladı. Türkiye’nin muhtelif hava limanlarından şu anda hac kafileleri Medine-i Münevvere’ye ulaşıyorlar. Bizler de inşallah İklim Turizm olarak Bilecik’ten 20 hacımızı yarın sabah itibariyle Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Medine-i Münevvere’ye uçuracağız.9 gün Medine-i Münevvere’de kalacak hacılarımız Efendimiz Esselatu Vesselam’ı ziyaret edecekler. Daha sonra da Mekke-i Mükerrem’e geçecekler.23 Eylül’de Kurban Bayramı var. Tabi onun öncesinde hacılarımız Arafat’tan önce Kâbe-i Muazzama’yı tavaf ederek ve çevre ziyaretleriyle günlerini geçiriyorlar. Bayram günlerin de ise Arafat vakvesi, şeytan taşlama ve kurban kesimiyle 28 Eylül’de tekrar sevdiklerine kavuşacaklar. Muhtemelen 38 gün hacılarımız kutsal topraklarda kalacaklar. Bunun 9 günü Medine-i Münevvere’de kalan günlerde de Mekke-i Mükerreme’de olacaklar. İklim Turizm olarak hacılarımıza ve umrecilerimize hizmet etmenin bahtiyarlığını yaşıyoruz. İnşallah hacılarımız sağlıcakla hac görevlerini yaparlar tekrar sevdiklerine, memleketlerine ulaşırlar.”

Eldemir, hacı adaylarından dua istedi

Milletvekili Halil Eldemir, uğurlamada hacı adaylarından dua istediğini belirtti. Eldemir konuşmasında şunları belirtti:

“Çok değerli hacılarımız, hacı adaylarımız onların çok kıymetli yakınları mümin kardeşlerim, ben de bu kutsal yolculuk öncesi hacı ağabeylerimizin, hacı ablalarımızın heyecanına ortak olmak ve onlardan hayır duası istemek için karşınızdayım. Allah’ıma şükürler olsun bizleri yeni bir hac sezonuna yaklaştırdı. İnşallah sıhhat ve afiyet içerisinde gider gelir buradaki sevdiklerinize kavuşursunuz. Ben sadece bu akşam için sizlerden özellikle gittiğiniz zaman oralara İslam kardeşliğini ümmeti göreceksiniz. Sadece ve sadece Müslüman oldukları için Allah’ın evini ziyaret etmek için gelen dünya’nın dört bir tarafından gelen Müslümanları göreceğiz. O mübarek topraklarda da her günkünden daha fazla ihtiyacımız olan birlik ve beraberlik için, kardeşliğimiz için, ülkemiz için, şehrimiz için, buradaki sevdikleriniz için, bu güzel ülkemiz için dualarda bizleri unutmamanızı çok istirham ediyorum. Sağlık içerisinde gidip dönmenizi Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.”

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam