Havalar Soğuyacak
admin • 2 Aralık 2010 18:40:50 
Havalar Soğuyacak

 

Türkiye genelinde etkisini hissettiren hava sıcaklığı, Pazar günü batı bölgelerde, hafta başında da kuzey, iç ve doğu kesimlerde 10 ila 12 derecede azalacak.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre, bugün ve yarın Türkiye genelinde önemli bir yağış beklenmiyor. Pazar gününe kadar lodos özellikle Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde esecek.

 

-YAĞIŞLI HAVA-

Cumartesi günü yurdun batı kesimleri yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. Marmara'nın batısı (Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Tekirdağ) ve Kuzey Ege (Edremit, Ayvalık, Dikili ve gece İzmir) kıyılarında başlayacak yağışların, Pazar günü yurdun iç ve batı kesimlerinde (Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ve Batı Karadeniz) devam etmesi bekleniyor.

Genellikle yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların akşam ve gece saatlerinde Bolu, Kastamonu, Çankırı, Bilecik, Bursa (Uludağ) çevrelerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Pazartesi günü Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında aralıklarla yağmur, Bolu, Kastamonu, Çankırı, Kayseri,Sivas, Yozgat, Gümüşhane ve Bayburt'un yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde devam edecek yağışların, Salı günü kuzeydoğu kesimlerine doğru çekilerek yurdu terk edeceği tahmin ediliyor.

 

-HAVA SICAKLIĞI-

Pazar gününe kadar ülke genelinde mevsim normallerinin 8 ila 10 derece üzerinde seyredecek olan hava sıcaklığı, Pazar günü batı bölgelerde, hafta başında kuzey, iç ve doğu kesimlerde 10 ila 12 derecede azalacak. (ANKA)

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments