HEPAR GENEL BAŞKANINDAN BİLECİK ZİYARETİ
admin • 8 Mayıs 2011 16:17:59 
HEPAR GENEL BAŞKANINDAN BİLECİK ZİYARETİ

 

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Parmukoğu, partisinin ulaştığı seviyeyi Avrupa Birliği’nin (AB), bir bucuk iki yıl önceden gördüğünü belirterek, “İlk defa Avrupa Birliği Dökümanlarında bir partiden bahsedildi. Meclistekilerden ya da başka partilerden bahsetmiyor. Onlar iki şeyden çok çekinirler. Tarih boyunca bu böyledir. Bir ülkenin başka bir ülke üzerinde bir takım emelleri varsa, o topraklardaki gençlik hareketi ve düzen dışı bir partinin çıkışını fark ederler” dedi.
Pamukoğlu, parti otobüsünde gazetecilere yaptığı açıklamada, partisinin milletvekili adaylarının hepsinin o yörenin çocuğu olduğunu belirterek, “Biz de ahı gitmiş vahı kalmış insanlar yok. Siyaseti meslek olarak kabul eden bazı insanların bir ideolojileri yok. O partiden bu partiye, nasıl bir şey bu? Bana göre kişilik bozukluğu. Bunların halkla, ülkeyle, ekonomiyle, dış siyasetle, güvenlikle ve adaletle hiçbir ilgileri yok. Bir tek çıkarları var, o da kendileri” dedi.
Partisinin, bunu kırmak için kurulduğunu kaydeden Pamukoğlu, şöyle konuştu:
“Partimizi destekleyen lise öğrencileri var. 12 Haziran akşamı herkes görecek. Bir sonraki seçimde ise, bir kere daha herkes öyle bir görecek ki, çok rahat bir şekilde tek başına iktidar olacağız. Şu anda Türkiye, ekonomisi iflas etmiş bir ülke. Tarımı ve hayvancılık iflas etti. Bankaların yüzde 56’sı, madenlerin yüzde 54’ü yabancılarda. Ele kamu strateji kurumu kalmadı. Kamu malları halkın servetinin bir parçasıdır. Hırsızlık denince, sıradan bir insan cebinden çalar, evinden ve arabasında çalar. Araziler ve madenlerde kamu malı. Bundan hiç bahsetmezler.”
 
“İDAMI GERİ GETİRECEĞİZ”   
 
Partisinin iktidarında idamı geri getireceklerini belirten Pamukoğlu, “Avrupa Birliği’ne hayır diyeceğiz. Güvenlik batmış. Bizim partinin kurulma nedenlerinden biri de hem kırsala, hem şehirlere güvenliği getireceğiz. Avrupa Birliğiyle ilgili faaliyetleri donduracağız. Terör örgütü kuran ve yöneticilik yapanlar için idamı geri getireceğiz” dedi. 
Pamukoğlu, iktidar olmaları durumunda Abdullah Öcalan’ın durumunun ne olacağını sorusuna, “Kanunu bir koyalım. Görmüyor musunuz? Adam meydan okuyor. Devlete meydan okuyamaz, bu hükümete meydan okuyor” şeklinde yanıt verdi. 
Meclisteki muhalefet partilerinin görevlerini yapamadığını söyleyen Pamukoğlu, “Onları yapması gereken bir çok şey var. Beceremiyorlar. Mesela, biz partilere hazineden yapılan yardımları kaldıracağız. 168 trilyon para verilmiş. Her yere bayraklar, onlar bunlar. Kimin parasını bu? Özel uçaklarla, helikopterlerle geziyorlar. Neden kaldırmıyorlar bunu? Bunlar sadece hazineden değil, içeriden ve dışarıdan da destekleniyor” dedi.
İstanbul’a yapılması planlanan kanal projesiyle ilgili “ilk önce kafasındaki tıkalı kanalları açsın” diyen Pamukoğlu, şöyle devam etti:
“Coğrafya senin işin mi? İşleri güçleri bu. Dünyadaki en zengin 10 kişinin arasında. Nasıl olmuş bu? Nereden geldi bu para? Daha 4-5 sene önce Avrupa Parlamentosunda bir parlamentere şikayet ediyordu, Türk parlamenterler az para alıyor diye. Türkiye dünyada şu anda yolsuzluk ve rüşvette 202 devlet içerisinde ilk 6’da. Hedefleri ilk üç madde. Ama bunu muhalefet de yapıyor.  Ana muhalefetin güneydoğuyla ilgili seçim bildirgesi var. PKK’nin 7. Kongresinde aldığı kararlar, 2004 Ekim’inde de Avrupa Birliği üzerinden Türkiye’ye dikta ettirilen talimatlar var onun içerisinde.”
Son olarak Balyoz davasıyla ilgili konuşan Pamukoğlu, “Orada bir çalışma oldu. Kapalı salon çalışması. Ama bunu sorumlusu oradaki 163 kişi değil. Askeri kanunlar ve yönetmelikler, başındaki sorumlu. Kim o? Ordu komutanı denen şahıs. Onun başında kim var? Kara Kuvvetleri komutanı. Onun başında Genel Kurmay Başkanı. Madem burada böyle bir şeyler var. Hepsi askeri kanuna göre “vazife ve görevi ileri derecede ihmal etmekten” suçlu. Nerede onlar, yok. Mesela sen binbaşısın. Sana, bir seminer var gel diyorlar. Sen sadece bir kısmını biliyorsun ve geliyorsun. Şimdi senin bir günahın var mı? Onları yargılayacaksın, hem de hızla. Yargının, yasal prosedür ve yürütülmesi gereken sorumluluk hiyerarşisi yanlış” dedi.
Bozüyük ilçesinde şehir turu atan ve Kapalı Pazar ve Eski Küçük Sanayi Sitesini gezen Pamukoğlu’na, Bilecik, Bozüyük ve Sakarya teşkilatları da eşlik etti.
 
BİLECİK ZİYARETİ
 
Önce konvoy eşliğinde kısa bir şehir turu atan HEPAR Genel Başkanı Pamukoğlu, Bilecik Parti İl Binasında yaptığı kısa açıklamada  “Seçime girecek 15 parti içerisinde en çok kadın milletvekili adayına sahip partiyiz. Bu bilginin bile doğru ve dürüstçe verilmediğini görüyoruz. Benim gördüğüm 22 il, ilçeler ve beldelerde halkın partiye olan teveccühünü açık olarak görüyoruz. Bunu 12 Haziran akşamı yurt içi ve yurt dışı herkes görecek. 
Güvenlik konusunda her türlü kepazelik,  mevcut hükümetten kaynaklanıyor. Bu hükümet burada olduğu sürece, halk oy verdiği sürece bu ülkede güvenlik beklemesinler, olmadığını da zaten 9 yıldır görmüyorlar mı? O da yetmiyor. 12 Haziran’dan sonra anasayanın ilk 3 maddesiyle oynayarak ülkenin bölünmesine de sebep olacaklardır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bu ülkede güvenlik istiyor mu? Bir tek yolu var. O da Anadolu Kartalı HEPAR’dır” dedi.
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments