İlk Umreciler Yola Çıktı

İlk Umreciler Yola Çıktı

 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İklim Turizm Bilecik Şubesi’yle umreye gideceklere Kafile Başkanlığı yapacak olan Cengiz Çelik, “İklim Turizm Bilecik Şubesi olarak inşallah 2013 yılının ilk umre kafilesini Bilecik’ten uğurlayacağız. Şu anki kafilemizde 107 kişimiz var. İstanbul’dan da 49 kişiyle beraber 156 kişiyle inşallah Mekke-i Mükerreme’ye hareket edeceğiz. İlk gideceğimiz yer Mekke, inşallah Atatürk Havalimanı’nda ihrama gireceğiz akabinde saat 1.00’de uçağımıza binip Mekke-i Mükerreme’ye ulaşmış olacağız.

 18 günlük Mekke’de ziyaretlerimiz var. Daha sonra 9 günde Medine-i Münevvere’de kaldıktan sonra toplam 28 gün o kutsal beldelerde inşallah umrecilerimize güzel ibadetler yaptırıp, onların o güzel manevi havalarını, o mukaddes beldelerde yaşamaları gereken bütün görevlerimizi yaptıracağız. Sonra da inşallah sağ salim olarak tekrar ailelerine yuvalarına çoluk çocuklarına kavuşturmayı inşallah ümit ediyoruz. Rabbim bu yolculukta inşallah bizlere kolaylıklar nasip etsin. Bu güzel yolculuğa gitmeyi herkese nasip etsin. İklim Turizm olarak hem hacda hem de umrede Bilecik’te bir trend yakalamış durumdayız. İnşallah umrecilerimizin, vatandaşlarımızın bu güvenlerini bize karşı itimatlarını inşallah hakkıyla yerine getirmeye çalışacağız. Eksiksiz olarak görevlerini yaptırıp tekrar memleketlerine geri getirmeyi hedefliyoruz. Ayın 26’sında da 89 kişiyle inşallah 2 otobüsümüz daha geliyor. Onlar da kısa dönem olarak onlarda 9 gün Mekke-i Mürekkereme’de, 4 gün de Medine-i Münevvere’de kalacaklar. Onlarda inşallah görevlerini yapıp dönecekler.” dedi.

                Çelik umre ziyaretini gerçekleştirecek adaylara, insanların hayatlarında unutamayacakları bazı günler olduğunu belirtti. Hac ve umre yolculuklarının da unutulmayan zamanlar arasında olduğunu aktardı. Zorlu bir yolculuğa çıkıldığını belirten Çelik, sıkıntılara karşı sabredilmesi gerektiğini söyledi.

                Okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan duanın ardından umreciler otobüslere binerek Bilecik’ten ayrıldı. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam