İMAM HATİP LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
admin • 23 Nisan 2011 19:03:44 
İMAM HATİP LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Ziyaret esnasında kendilerini ziyaret eden ve onlara günün öneminden dolayı “gül takdiminde bulunan öğrencileri karşılarında gören hasta ve hasta yakınları memnuniyetlerini ifade ettiler.

Öğrenciler, hasta ve hasta yakınlarınaPeygamber Efendimizin şu hadislerini söylediler: "Bir hastanın yanına girince, ona sağlık ve uzun ömür temennisiyle onu rahatlatın. Zira böyle yapmak onun gönlünü hoş eder.” “Hasta ziyaretine giden kimse, Allahü Teâlânın rahmetine girer, onun yanında oturunca da bu rahmete gömülmüş olur.”

Hasta yakınları duygularını şu şekilde ifade ettiler: ”Günümüz kapitalist dünyasında akraba ve hasta ziyaretlerinin kalmadığı ya da unutulmaya yüz tuttuğu, “sevgi eksikliğinin” arttığı bir dönemde “Sevgi, Merhamet ve Hoşgörü ve Kur’an Ahlâkı” örneği Hz. Muhammed’in sünnetlerinden birisi olan “Hasta Ziyaretini” bu kutlu ve sevgi gününde gerçekleştirdiğiniz için çok teşekkür ederiz.” Dediler. Karşılıksız sevgi ve şefkatin en büyük ilaç ve şifa olduğunu söyleyerek ziyareti sona erdirdiler.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments