İNCE, “GÜNEŞ VARKEN, AMPULE NE GEREK VAR”
admin • 12 Mayıs 2011 19:55:07 
İNCE, “GÜNEŞ VARKEN, AMPULE NE GEREK VAR”

 

CHP geniş bir katılımcı eşliğinde Merkez seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Açılışa Cumhuriyeti Halk Partisi Grup Başkan Vekili Muharrem İnce ve TBMM İdare Amiri Ahmet Küçük de katıldı.
Açılış öncesi konuşan İl Başkanı Çağatay Karaahmet “CHP iktidarın tek alternatifidir. Kadro ve programlarıyla 12 Haziran’da iktidara gelecektir. Türkiye yıllardır sağ iktidarlar tarafından yönetildi. Sandık hesap sorma yeridir. Sandık iktidarın getirdiği noktayı sorgulama yeridir. Peki ne oldu son on yılda. Zengin daha da zenginleşti. Fakir daha da fakirleşti. Bir de meydana yandaş zenginler çıktı. Oğullar ve yeğenler zenginleşti, yandaş zengin daha da zengin oldu. Toplumun geldiği noktaya bir bakın. Yandaş medyayı oluşturmadılar mı? Konuşanı muhalefet ve edeni Silivri’ye göndermediler mi? Dahası irticai faaliyetlerin odağı olmuş bir parti şu anda hükümet değil mi? Bu Anayasa Mahkemesi’nin ifadesi ile tescil edilmedi mi?” dedi.
Karaahmet’ten son konuşan CHP 2. Sıra Milletvekili Adayı Ali Olcay “Bu coşkulu ve inançlı kalabalığı görünce CHP’nin hızla ve güvenle iktidara yaklaştığından ben de emin oldum. Biliyorsunuz 12 Haziran’da bir seçime giriyoruz. Bu seçim hepimiz ve Türkiye açısından son derece önemli. Yapacağımız tercihler, vereceğimiz oylar son derece önemli. Bu nedenle Bilecik halkının CHP’ye adaylarına kadrolarına ve projelerine yürekten inanacağına ve destek vereceğine inanıyoruz. Geldiğimiz bu noktada iktidar verdiği sözleri tutabildi mi? Halinden vaktinden memnun olan var mı? İşte bu noktada CHP yükselen grafiği ile gerçek bir iktidar alternatifidir. Bizler de diyoruz ki, CHP projelerine, adaylarına, kadrolarına güvenin. CHP’nin düşüncesi yandaştan yana değil vatandaştan yanadır“dedi.
Olcay’dan sonra kürsüye gelen CHP 1. Sıra Milletvekili Adayı Yaşar Tüzün “Biz burada 3. dönem seçim bürosunun açılışını gerçekleştiriyoruz. 2002 ve 2007 yıllarında da gerçekleştirdik. Ama 2011’in bir farkı ve ayrıcalığı var. Buradaki kalabalık, vatandaşın ve halkın iktidarını, yani CHP iktidarını ne kadar özlendiğinin bir göstergesidir.
9 yıldır bu ülkeyi ve Bilecik’i yöneten siyasi iktidarın olumsuzluklarını saymaya kalkarsak inanın zaman yetmez. Ama biz hastalığın sebebini bulduk. Bu ülkede yoksulluk var. Bu ilde işsizlik var. Bu ülkede yolsuzluk var. Bunların çözümü konusunda ciddi bir program hazırladık. Ama 9 yıldır “adaletten kaçanlar partisi” bu günlerde de “aldatma ve kandırma partisi” olarak sizlerin karşısına çıkıyor.
9 yıldır milletvekili olan ama partisinin broşürüne fotoğrafını bile koyamayan bir anlayışı sizlere şikayet ediyorum. 9 yıldır milletvekili olacaksın, 1. sıra milletvekili adayı olacaksın ama broşürlere, billboardlara ve gazetelere verdiğiniz ilanlara fotoğrafınızı dahi koyamayacaksınız. Sadece Bilecik’teki İcra Müdürlüğü’ndeki dosya sayısına baktığımızda, bu iktidarın hangi hizmetleri yaptığı değil, vatandaşımızı nasıl borçlandırdığını nasıl ezdiğinin en somut örneğidir. Bütün baskı ve tehdide rağmen, bu mücadeleyi hep beraber el ele halkın iktidarını kurmak üzere çalışmalarımızı yapacağız. CHP varsa herkes için vardır.” dedi.
Tüzün’den sonra konuşan CHP TBMM İdari Amiri Ahmet Küçük “Şimdi elimizde bir fırsat var. Yıllardır bu ülkenin işsizine, bu ülkenin köylüsüne, esnafına, emeklisine, gençlerine yaşatmadıkları zorluk çektirmedikleri eziyet kalmamıştır. Milletin palavraya karnı tok. Şimdi 2023’den bahsediyorlar. Masal anlatıyorlar. Sen yarın ne yapacaksın bu söylediğim sıkıntıları gidermek için. Buradan iki defa milletvekili çıkarmışız. Şimdi biz de kendimizi tekrar edersek bunlardan bir farkımız kalmaz. Biz ikiye katlamalıyız. Bugün hava serin bir türlü yaz gelmedi. Yaz gelmek için 12 Haziran’ı bekliyor. Şeker’e ihtiyacınız yok, şeker lazım değil, zararlı. Poyraz ise şimdiki gibi üşütür. Bize Yaşar Tüzün ve Ali Olcay lazım” dedi.
Cumhuriyeti Halk Partisi Grup Başkan Vekili Muharrem İnce “Ben bugün Bilecik’te şunu gördüm. Siz diyorsunuz ki, Allah güneşi varken, ampule ne gerek var. Siz ampulü söndüreceksiniz anladım. AK Parti 9 yıldır iktidar. Bu iktidar milletvekili ne verdi Bilecik’e. Başbakan meydanlarda şu günlerde hep şunu söylüyor. Diyor ki, meydanları teröristlere mi bırakacaktık. Şimdi Bilecik’ten başbakana soruyorum. Sınırda terörist karşılama törenlerini düzenleyen sen değil misin? Habur’da devletin valisini hakimini savcısını içişleri bakanını müsteşarını terörist karşılama törenlerine davet eden getiren başbakan değil mi? Şehitlerimize kelle diyen başbakan değil mi? Taksim’de Atatürk’ün büstüne Abdullah Öcalan’ın resmini asıp onun karşısında susan bu başbakan değil mi? Şimdi gelmiş diyor ki, meydanları teröristlere bırakmayalım. Merak etme biz meydanları teröristlere de bırakmayacağız sana da bırakmayacağız” dedi.
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
harbi
11 yıl önce

ampul-güneş – ampul zaten güneş battıktan sonra lazım çünkü çakallar o zaman meydana çıkıyor ki bunları aydınlatalım diye.